Черкащани неоднозначно сприйняли закриття російських соцмереж “Вконтакті” та “Однокласники”

19 травня 2017, 08:17

Нові санкції проти Росії, які передбачають блокування низки соціальних мереж, черкащани сприйняли неоднозначно. Підписаний Президентом України Петром Порошенком указ має має бути оприлюднений у друкованих ЗМІ через 15 днів після підписання, а отже має вступити в дію не пізніше 1 червня. Тим часом соцмережі буквально вибухнули коментарями про заборону "Вконтакті" та "Однокласників", у яких зареєстровані мільйони українців, повідомляє "ВІККА".

Найбільше обговорень теми санкцій з’явилося серед користувачів Facebook. Деякі з черкащан вважають, що тепер і ця, більш "доросла" мережа, яка акумулює здебільшого серйозні теми і новини, на відміну від розважальних російських соцмереж, зіпсується постами із котиками, кулінарними рецептами та рекламою.

Схожої думки і помічниця одного з черкаських нардепів Інна Ключка.

- Незабаром "Фейсбук" поповниться юзерами десь 2005 року народження. Треба готуватися до масштабного бану, – пише вона.

По-іншому сприймає ситуацію черкаський блогер Захар Колісніченко. На його думку, кожен користувач може сам обирати, який хоче бачити контент у власній стрічці, кого додавати в друзі, за чиїми новинами стежити, в які спільноти додаватися тощо.

- Кожен може створити тут свій "закритий клуб", якщо хоче. І скільки б людей не прийшли сюди з "Вконтакті", це не завадить, – пише він.

Інші користувачі додають: ті, хто захоче користуватися забороненими соцмережами, продовжуватимуть це робити, використовуючи різні засоби, такі як VPN (віртуальна приватна мережа) та анонімайзери.

Чимало черкасців у мережі все ж позитивно сприйняли новину про введення санкцій. Серед них – і радник голови Черкаської ОДА Андрій Кравець.

- Попередьте знайомих, які досі сидять на "Яндексі": для них настав час нарешті навчитися користуватися Google та зрозуміти переваги Facebook над "Одноклассниками", – зазначає він.

- Як людина, яка працює з молоддю, я тільки зрадію, якщо адекватні люди перейдуть саме сюди (у Facebook, – ред.), – додає громадська активістка Вікторія Феофілова.

Солідарний з ним і депутат обласної ради "укропівець" Андрій Сегеда: "Пару медальок "бойцам", які проявили ініціативу у боротьбі на ідеологічному фронті (на 3-й рік війни) – варто навішати. Років за 5, може, і канали супутникові, котрі "із-за порєбріка" візьмуть до уваги".

Разом з тим, деякі черкасці все ж вказують на недоліки заборони російських соцмереж. Зокрема незручності відчують на собі ті користувачі, у кого із забороненими сайтами пов’язана робота. В першу чергу це стосується SMM-менеджерів, які займаються просуванням брендів з використанням соцмереж.

- Це типове вивчення реакції хом'ячків на непопулярні рішення, – пише Ірина Родіонова.

А ось депутат міськради "свободівець" Максим Шило скептично ставиться до того, що російські соцмережі вдасться заборонити українцям.

- Побачимо, чи технічно це зможуть реалізувати, – пише він.

Дехто сприйняв новину про інтернет-санкції із гумором. Так, черкаський "порошенківець" Сергій Рубан жартома пропонує "вигнанцям" із "Вконтакті" та "Однокласників" допомогу в реєстрації на "Фейсбуці" та "Інстаграмі".

Журналіст Валентин Чернявський написав, що вирішив видалити сторінку із "Вконтакті". А тим часом його колега Назарій Вівчарик, навпаки, виявив бажання зареєструватися, "щоб наробити там шуму до того, як мережу закриють"

 

Христина сказав:

Порошенко молодець! Це напевно найбільш правильне і потрібне рішення за весь час його правління.

Ольга сказав:

А ще – побудувати на кордоні з Росією стіну, на кшталт китайської, ввести візи з ними, заборонити кіно, пісні, книги на російській, штрафувати скрізь російськомовних людей (ловити у магазинах, на базарах), не впускати їхнії акторів, співаків, навіть котрих немає у списку “Миротворець”! Ми так дуже далеко підемо…Чому (зрозуміліше на російській: не “почему”, а “чему”) ви так радієте,- своїй ізоляції? Хіба є якась рівноцінна заміна цим сайтам? У половини жителів України – рідні живуть у Росії, вони чим завинили перед нами? Ви ще похваліть Шкіряка – це була його затія, а не глави держави.

сергей сказав:

Конечно молодца Это не бороться с коррупцией Тут все просто– подписал и все бросились выполнять А воровство как было так и есть

Дмитро сказав:

Запрет, запрет, для кого запрет? Так, для галочки подписали и все.

Вгору