Черкащанам роз’яснили, як обчислюється вартість послуг з опалення

23 листопада 2016, 18:15

7ddbb8d35f79e933eda121207ceac462_xl

У зв’язку з початком опалювального сезону у споживачів виникає чимало запитань, на які іноді вкрай складно самостійно знайти відповідь. У цьому місяці мешканці багатоквартирних будинків із центральним опаленням почали отримувати платіжки за тепло. Як саме здійснюється нарахування вартості послуг з опалення? Чи можливо оскаржити неправомірне нарахування і як правильно це зробити?

Працівники Держпродспоживслужби України роз’яснили, що порядок надання комунальних послуг, їхнього обліку та оплати, права та відповідальність споживачів і виконавців цих послуг визначено Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету міністрів України від 21.07.2005 №630, пише Черкаський край.

Нарахування вартості послуг з опалення здійснюється у такому порядку:

- у разі відсутності у квартирі та в будинку лічильника тепла, а також його несправності, плата справляється згідно з нормативами споживання (з розрахунку за 1 кв. метр опалюваної площі квартири) та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим;

- у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з показниками лічильника пропорційно опалюваній площі (об’єму) квартири;

- у разі встановлення квартирних засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з показниками лічильника та з урахуванням витрат теплової енергії на опалення місць загального користування у багатоквартирних житлових будинках.

Законодавством заборонено справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їхніх показників.

Таким чином, при наявності будинкового теплолічильника кількість спожитої теплоенергії визначається на підставі показань теплолічильника та розподіляється пропорційно площі приміщень, що опалюються (квартир, місць загального користування тощо): спожитий обсяг ділиться на опалювану площу всього будинку та помножується на опалювану площу окремої квартири та тариф (1416,96 грн./Гкал).

При наявності квартирного теплолічильника кількість спожитої теплоенергії визначається на підставі показань теплолічильника. До цієї величини додається обсяг теплової енергії (у гігакалоріях), який був витрачений на обігрів місць загального користування (сходова клітина, під’їзд). Спожитий обсяг помножується на тариф (1416,96 грн./Гкал).

За відсутності теплолічильника плата визначається за нормою з урахуванням коефіцієнта, який залежить від температури зовнішнього середовища та кількості днів у місяці, коли надавалася послуга, а також опалюваної площі квартири та тарифу (32,97 грн. за 1 кв. м).

Перерахунки за послуги з централізованого опалення проводяться у випадках:

- якщо надання послуг з централізованого  опалення розпочалося пізніше встановленого строку або опалювальний сезон достроково закінчився;

- за наявності перерв у наданні послуг, що перевищують допустимий строк (12 годин на добу раз на місяць);

- у разі невідповідності фактичної температури в житлових приміщеннях нормативній.

Здійснювати перерахунки — обов’язок виконавця. У випадку виникнення спірних питань споживачі послуг можуть звернутися безпосередньо до виконавця послуги для з’ясування та вирішення претензій.

 

Поділитись

Коментарі

валентина сказав:

що це за нарахування 3 м банкам у кашому будинку немае гарячои води а присилають різні квитанціі згідно нічо не виконуеться і де знайти відповвдь

Вгору