Черкащанам розповіли, як часто лікар має навідуватися до новонародженої дитини

31 жовтня 2016, 19:28

f0adf71f5426d1cea864330402867c1c

Фахівець управління охорони здоров’я облдержадміністрації розповіла, як часто лікар має відвідувати новонароджених дітей, пише Прочерк.

Як пояснила заступник начальника відділу надання медичної допомоги матерям та дітям департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Людмила Стрелкова, щоденні відвідування здорових немовлят медпрацівниками залишилися далеко в минулому. Наразі діє наказ МОЗ №149 від 20 березня 2008 року, відповідно до якого лікар має відвідати здорову дитину протягом двох днів після виписки з пологового будинку, потім – через два тижні. Медична сестра відвідує немовля в перші дні після виписки (після лікаря), а потім – через три тижні після виписки з пологового будинку.

Починаючи з 1-місячного віку дитини і до 6 місяців батьки мають самі приносити малюка до лікаря на огляд, зважування, вимірювання та для отримання консультації щодо догляду. На сьомий та восьмий місяць дитину може оглянути медична сестра, на дев’ятий – знову лікар, на десятий та одинадцятий – медична сестра. Починаючи з року й до трьох років щорічно дитину оглядає лікар.

Але ці правила стосуються тільки здорових дітей. Якщо лікар під час огляду бачить, що дитина – недоношена, хвора або перебуває у сім’ї, яка належить до груп соціального ризику, відвідування медиків має відбуватися частіше.

Коментарі

Вгору