Черкащанам розповіли про новий розмір добових у 2017 році

18 лютого 2017, 07:20

Державна податкова інспекція у м. Черкаси інформує про зміни розміру добових для відряджень за кордон та в межах території України.

У зв’язку із збільшенням до 3200 грн. мінімального розміру зарплати, Законом  України від 21.12.2016р №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до пункту 170.9 Податкового кодексу, відповідно до яких збільшено розмір добових для відряджень за кордон та в межах території України. Зокрема, пп.170.9.1 Податкового кодексу викладений в новій редакції, внесеними змінами відкоригований неоподаткований розмір добових (з 0,2 до 0,1  розміру мінімальної заробітної плати).

Отже, з 01.01.2017р.  до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день.

Тобто, цьогоріч, не оподатковуватимуться добові витрати для відрядження на території України не більш як 320 грн. на день, а для відрядження за кордон — не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день.

Для порівняння нагадаємо, що у 2016 році така сума добових становила 275,60 грн. (0,2 розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня 2016 р.), а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження.

За інформацією прес-служби ДПІ у м. Черкасах

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору