Черкащанам обіцяють призи за відео з суддями

22 жовтня 2015, 08:34

foto

Кожен громадянин України має право здійснювати відео та фотозйомку відкритих судових засідань і жоден суддя не має права йому перешкодити. Це стало можливим завдяки змінам до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» – вони вступили в силу ще в березні 2015 року, однак і досі мало хто з українців знає про таку можливість, а тим паче нею користується, пише ГромЧе.

– У той же час саме відео із судових засідань часто дозволяє виявити і навіть перешкодити порушенням законодавства як з боку суддів, так і з боку прокурорів, – переконаний правозахисник, заступник Голови Громадської комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні, засновник проекту «Відкритий суд» Станіслав Батрин. – Аби показати українцям як цей механізм працює на практиці, ми запровадили всеукраїнський конкурс «Репортер відкритого суду».

Конкурс триватиме до 30 листопада. Його учасником може стати кожен громадянин України. Для цього достатньо  зареєструйся на сайті конкурсу «Репортер Відкритого Суду», обрати на власний розсуд суд для моніторингу, відвідати судове засідання та зафільмувати на відео розгляд справи від першої і до останньої хвилини засідання. Це відео потрібно завантажити на платформу, після чого можна розраховувати на призи, залежно від кількості відзнятих відео.

– Наша мета – розпочати таким чином формування бази, де буде відеодосьє на кожного суддю України. Це стане своєрідним елементом громадського впливу, що не дозволить суддям почувати себе богами у залі судових засідань. Більше того – це матиме вплив і на інших учасників процесу – прокурорів, адвокатів, – переконаний Станіслав Батрин.

На сьогодні до конкурсу вже долучилося семеро учасників з Черкащини. Детальніше про умови та процедуру реєстрації можна дізнатися ТУТ.

Вгору