Щоб отримати газовий пістолет револьвер для самозахисту чи мисливську рушницю, достатньо зібрати три довідки: від лікарів, про несудимість і, в окремому випадку, про вміння з цією зброєю поводитись.
Про деталі отримання дозволів на зброю розповів начальник відділу дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУ НП в Черкаській області Руслан Лисенко, інформує УНН-Центр.
“Щоб отримати дозвіл на газовий пістолет-револьвер, треба зібрати довідку про несудимість і медичну довідку. Будь-хто, досягши 18-річного віку, може звертатися за отриманням такого засобу самозахисту. Те саме — для того, хто хоче придбати мисливську гладкоствольну зброю, тільки по досягненні 21 року. Тому, хто планує придбати мисливську нарізну зброю, потрібно досягти 25-річного віку та пройти навчання і отримати довідку про вивчення матеріальної частини зброї і правил поводження з нею. Ці документи громадяни здають нам і отримують дозволи”, - розповів Руслан Лисенко.
Громадянам треба звертатися за такими дозволами, або у названий відділ, або до свого райвідділу за місцем проживання. Медичну довідку встановленого зразка можна оформити у медзакладі за місцем проживання. В ній підтвердити гідний стан здоров'я громадянина мають шість фахівців, зокрема, нарколог та психіатр. Якщо є протипоказання, такої довідки громадянину не дадуть.
Крім всього іншого, після придбання зброї громадянин має оформити страховий договір цивільної відповідальності у будь-якій страховій компанії і сплатити державне мито на загальну суму 107,40 грн.
На думку Руслана Лисенка, газовий балончик — набагато кращий засіб самозахисту, ніж та сама рушниця. Його вихопити легко і швидко. Тож рушниці купують, як правило, справжні мисливці.
“Існує також можливість придбання травматичної зброї. Але таку зброю можуть придбати лише 6 категорій громадян: працівники правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники рибінспекції, держмслужбовці, журналісти та члени громадських формувань з охорони громадського порядку, які несуть службу з охорони публічної безпеки”, - додав Руслан Лисенко.
Дозвіл на придбання зброї видається строком на 3 місяці, дозвіл на зберігання — на 3 роки. По тому, як цей термін сплив, громадянин має пройти перереєстрацію, тобто, знову пройти медиків та дозволити працівникам дозвільної системи оглянути свою зброю та місце її зберігання.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram