Черкащанам дадуть п’ять мільйонів, щоб змінити місто на краще

09 червня 2016, 20:43

5_320

Цього року Черкаси продовжують втілювати успішний досвід відкритої та доступної для всіх черкасців програми «Громадський бюджет».

На ці цілі у міському бюджеті міста вже передбачено 5 мільйонів гривень. Тож міська влада Черкас запрошує усіх черкасців зробити наше місто комфортнішим, сучаснішим та цікавішим, представивши власні проекти, кращі з яких будуть втілені у 2017 році за бюджетні гроші.

Прийом проектів здійснюватиметься з 1 по 30 липня 2016 року. Тоді як голосування триватиме з 1 по 14 листопада 2016 року.

Директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган розповіла, що програма «Громадський бюджет» цього року реалізуватиметься вдруге і є досить прогресивною за своєю суттю. Адже дозволяє бюджетні кошти використовувати абсолютно публічно та демократично, надавши для всіх наших громадян рівні умови у визначенні на що їх варто витрачати.

Наталія Володимирівна наголошує, що таке право мають не лише повнолітні жителі нашого міста, котрі мають відповідну реєстрацію у паспорті. Але й – іногородні, які в Черкасах проживають, вчаться, працюють чи проходять військову службу. Для участі у програмі «Громадський бюджет» потрібно, аби вони, так би мовити, засвідчили свою приналежність до нашого міста. Приміром, пред’явивши студентський квиток – для студентів, чи документи з місця роботи або служби.

Заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Тетяна Харенко розповіла про вимоги до поданих проектів від громадськості. Зокрема, їх кошторис не повинен перевищувати 1 млн. грн. та вони мають бути підтримані щонайменше 10 людьми. Крім цього, період реалізації таких проектів має відбуватись лише протягом року. Обов’язковою умовою (доданою цього року у змінах до програми) є загальна доступність жителів до виконаного проекту.

Нагадаємо, у 2015 році шість кращих проектів від громадськості міста стали переможцями програми «Громадський бюджет», що реалізувався в Черкасах за підтримки Фундації ПАУСІ.

Саме ці проекти будуть втілені у 2016 році за бюджетні кошти. Серед них: облаштування тротуарною плиткою подвір’я Черкаської гімназії №9 ім. О.М. Луценка, створення комфортних умов у дитсадках №35, 83 і 18, а також – благоустрій алеї парку «Перша Черкаська міська лікарня» та відкриття спортивного залу імені Сергія Амброса.

Загальний кошторис поданих проектів-переможців складає 4 мільйона 990 тисяч гривень, які закладені у міській казні у рамках програми «Громадський бюджет».

Тоді як всього за таку можливість торік змагались 39 громадських проекти, допущені до голосування, загальна сума яких сягала понад 20 мільйонів гривень.

7_233

Коментарі

Вгору