Черкащан запрошують взяти участь у поетичному конкурсі

05 травня 2017, 14:53

Поетичний аматорський марафон триватиме майже півроку – по вересень включно, після чого журі у складі якого Іван Драч, Микола Луків, Петро Засенко, Володимир Бутко, Станіслав Шевченко, Вікторія Колесник і Максим Рильський визначать до 12 лауреатів конкурсу, яких запросять в Київ на літературно-мистецький вечір урочистої церемонії вшанування, під час якої гості читатимуть свої вірші, отримають дипломи та почесні відзнаки – кришталеві троянди, пише "Черкаський край".

Це вже четвертий подібний конкурс імені Максима Рильського для поетів – аматорів країни. Перші три конкурси відбувалися у 2006, 2008 та в 2012 роках. Як і в попередні роки організаторами Вернісажу-2017 виступили родинний фонд Максима Рильського, Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей М. Т. Рильського за підтримки корпорації "Еталон".

За висловом голови журі попередніх конкурсів Бориса Олійника, "Троянди й виноград" - найбільший в Україні аматорський поетичний конкурс та найбільш демократичний, оскільки усуває будь-які обмеження, аби жила у людині поетична іскра божа.

На думку Івана Драча, вернісаж продовжує благородну справу Максима Рильського – надає путівку в творче життя молоді, відкриває нові імена. Він запропонував доповнити умови конкурсу: включити до творчий доробок такий улюблений Максимом Тадейовичем жанр, як сонет, й позначити його в листі.

Микола Луків підкреслює високий художній рівень творів попередніх конкурсів попри їх аматорський статус. Разом з тим, відзначає він, що це своєрідні оглядини творчого стану поетичної громади суспільства, його настроїв, думок, сподівань. Вернісаж надає можливість людині будь-якого віку та роду занять оприлюднити свою поетичну душу та серце.

У кожному з трьох попередніх вернісажей брали участь від 200 до 250 адресатів, які надсилали загалом по кілька десятків тисяч віршів. Географія дописувачів – усі без винятку регіони країни, але найбільш активними виявилися Київ, Житомирська, Полтавська,Херсонська, Дніпропетровська та Хмельницька області. Наймолодшим учасникам виповнювалося 10-12 років, найстаршим – 70-80. А середній вік конкурсантів 20 років. Жителі міст випереджали селян, але за фахом передує учнівська молодь – школярі та студенти, за ними – освітяни – вчителі, викладачі, далі – журналісти. Хоча були й медики, бухгалтери, архітектори.

- "Троянди й виноград" - це конкурс для найширших верств населення ( від 10 років й старше). Він ставить за мету відкрити дарування людини, яка, можливо, пише тільки для себе,- говорить голова родинного Фонду свого діда М. Г. Рильський. - Поет завжди гостро відчуває ритми і болі життя, концентровано викладає їх сприйняття, а ми отримуємо духовний зріз життя суспільства, можливо емоційний, але не менш достовірний від рейтингів та опитувань.

За Положенням конкурсу, передбачено чотири номінації: патріотична лірика, філософська лірика, інтимна лірика, пейзажна лірика. Від кожного учасника чекають один або кілька віршів ( бажано, один з них – сонет) у друкованому вигляді загальним обсягом до 150 рядків.

Усі твори необхідно надсилати на адресу музею М. Рильського ( 03039, Київ-39, вул. Максима Рильського,7 з поміткою "Поетичний вернісаж"). Остання дата на поштовому штемпелі – 25 вересня. Учасники конкурсу мають визначити та назвати номінацію свого твору, а також надати основні дані про себе – ПІБ, повна адреса-, контакт. тел., вік, освіта, місце роботи, посада.

Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.

Вгору