Черкащан запрошують на фільм-експеримент про демократію

17 листопада 2015, 12:25

1

Документальний фільм про експеримент, що виявляє суть демократії, покажуть 19 листопада у Черкасах. Показ відбудеться у межах проекту DocuChe  – це перший, зареєстрований на Черкащині, кіноклуб від Міжнародного фестивалю документальних фільмів про права людини Docudays UA, пише ГромЧе.

– Ви знаєте, що таке демократія? А вибори? А учням третього класу китайської школи навіть довелося взяти участь в експерименті — демократичних виборах старости класу, – анонсують організатори проекту у Черкасах. – Фільм «Проголосуйте за мене, будь ласка» — один із десяти з проекту «Чому демократія?», над яким працювали десять режисерів із різних країн.

Для задуманого експерименту, що виявляє суть демократії, режисер Вейджун Чен вибрав одне з великих китайських міст Ухань. Учням третього класу місцевої початкової школи ось-ось вперше в своєму житті належить мати справу з поняттям «демократія» — вони мають вибрати старосту класу. Вчитель визначає трьох кандидатів, у кожного з яких всього кілька днів, щоб спланувати і провести виборчу кампанію, і переконати однокласників віддати свої голоси саме йому. Троє третьокласників захоплено змагаються між собою, під’юджувані вчителями і батьками. Мета режисера — показати суспільство, громадяни якого звикли робити вибір тільки в рамках комуністичної ідеології або голосувати за учасників місцевої версії «Фабрики зірок», і в той же час продемонструвати на прикладі дітей, що б сталося, якби в Китаї дійсно існувала демократія.

На думку ініціаторів проекту DocuChe, цікавим цей фільм буде і для черкащан.  Показ відбудеться 19 листопада о 17.00 в Будинку культури «Палац молоді» (вул. Сумгаїтська, 12).

Поділитись

Коментарі

Вгору