Черкащан закликають бути обачними у виборі спінерів для дітей

27 липня 2017, 10:07
 Спінер — це іграшка-антистрес, яка стала шалено популярною у США. Сам гаджет складається з корпусу, що закріплений на підшипниках. Іграшку запустити дуже легко — варто тільки штовхнути по крилах, які, у свою чергу, починають обертатися. Спінери можуть бути металевими, дерев’яними та пластиковими. Водночас іграшка може бути не такою вже й безпечною і корисною, як прийнято вважати. Начальник управління захисту споживачів ГУ ДПСС у Черкаській області Олена Дубова дає кілька порад для батьків, які хочуть придбати спінер своїм дітям, пише "Черкаський край".

Батькам необхідно уважно читати етикетку: звертати увагу на те, з якого матеріалу виготовлена іграшка та номер сертифіката, що підтверджує її безпеку та дозвіл на реалізацію у категорії товарів для дітей.

Продавці цієї іграшки вважають, що вона допомагає людям, які мають проблеми із фокусуванням і метушливістю (наприклад, синдромом дефіциту уваги, аутизмом, тривожністю). Однак не всі експерти підтверджують корисність спінера. Деякі вважають, що жодної релаксації від спостереження за обертанням немає, наукових досліджень про ефективність іграшки не проводили. Вони стверджують, що єдиний реальний ефект від спінера — відволікання.

Разом з тим іграшка може бути небезпечною. Як виявляється, вже зафіксовано безліч випадків у світі, коли цією, здавалося б безневинною іграшкою, діти завдавали собі досить серйозні ушкодження. Окрім того, іграшка може призвести і до серйозних тілесних ушкоджень. Виявляється, що при сильному розкручуванні акумулятор іграшки нагрівається і просто вибухає.

Перша ознака шкідливості — це, як правило, запах. Чим різкіший запах від іграшки, тим більше хімічної речовини входить до її складу. Експерти також рекомендують не давати гратися спінером маленьким дітям. Хоч він має суцільну конструкцію, але від удару гаджет може розпастись на деталі, які малюк може проковтнути.

За отриманою інформа­цією з міжнародної системи повідомлення про продукцію, що становить серйозний ризик (RAPEX), іграшка спінер модель CS5555 SYM0024 становить серйозний ризик, оскільки акумуляторний відсік спінера легко відкрити без використання будь-яких інструментів та отримати доступ до елементів живлення, які дитина може покласти у рот і проковтнути. До того ж зазначений продукт не відповідає вимогам директиви щодо безпеки іграшок та відповідним європейським стандартам EN 62115.

Наразі на території Європейського Союзу уповноваженими державними органами прийнято рішення про відкликання продукту від кінцевих споживачів, вилучення продукту з ринку з обов’язковим його знищенням та заборону імпорту на кордоні Європейського Союзу.

Тому батькам варто зважати на всі «за» та «проти», якщо мають намір купити таку забавку для дитини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору