Черкащан обурює сморід від меблевої фабрики (відео)

27 червня 2014, 09:26

Неприємне сусідство. У Черкасах мешканці спального мікрорайону скаржаться на роботу меблевої фабрики. Вона розташована просто в жилому кварталі. Там працюють сушарня, лакувальний та фарбувальний цехи. Люди нарікають, від виробництва сморід стоїть по всьому масиву. Кажуть - їхні скарги вже отримали у всіх можливих інстанціях, але результату - нуль, інформують "Подробности".

Іван Трохимович живе по сусідству з меблевою фабрикою. Показує величезні тріщини у своєму будинку. Каже, на підприємство повз його хату щодня їздять вантажівки. Впевнений, оселя руйнується саме через це.

Іван Чугай, житель Черкас: 

- Ширина тут десь до трьох сантиметрів по вуглу вот. А через що це? Ходять тяжолі машини значить, вулиця вузенька, тут від мене менше трьох метрів.

І це не єдина проблема жителів мікрорайону. Сусідству з меблевою фабрикою вони явно не раді. Підприємство розташоване у житловому масиві. Люди скаржаться, через виробництво вони змушені дихати випарами лаків та фарби.

Яна Тищик, жителька Черкас:

- Ми постійно гуляємо з дітками постійно стоїть такий запах лаки, фарби воняють і привкус горечі у роті. Ми звертались в санстанцію. Я написала їм листа, вони виїхали. Спочатку ж попередили за 10 днів, вони виїхали і сказали, все нормально, порушень немає.

На знак протесту, жителі мікрорайону влаштували під стінами підприємства невеликий пікет. Вимога одна - не труїти повітря викидами. Буквально одразу до пікетувальників вийшли директор і маркетолог фабрики. У людей до них сила запитань, як-от чи має підприємство необхідні дозволи та як вони утилізують відходи виробництва. Утім чіткої відповіді мешканці так і не почули.

- А отходи ви скільки палите? Скільки раз я тобі звонила Олежка? Олег, палите! Тільки п'ятниця тільки субота. … Що ви кажете? Іван Іванович тут все вивозить ! Ось дим! Он прям по вулиці. Вночі важко замітить, але тут таке, що я побачив і зафоткав.

Люди вже неодноразово зверталися до контрольних органів, щоб ті провели на підприємстві комплексну перевірку. Та справа з місця так і не зрушила. Деякі інстанції на скарги навіть не відреагували. Керівник екологічної інспекції каже, лише десять днів на цій посаді, тож ситуації ще не вивчив. Але недбальство підлеглих обіцяє з'ясувати.

Сергій Поліщук, виконувач обов'язків начальника управління екологічної інспекції в Черкаській області:

- Я проведу всебічну інвентаризацію всіх заяв і скарг громадян області. По тих скаргах, які були невідповідно проредаговані, я проведу службове розслідування, винні будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Щоб інспекція перевірила підприємство, жителям мікрорайону треба написати ще одну заяву. Якщо і вона не допоможе, люди готові вже силою змусити керівництво фабрики навести лад на підприємстві.

Максим Кошелєв, Станіслав Кухарчук, Сергій Музика, Новини, телеканал "Інтер".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору