У Черкасах усіх охочих навчали основам радіантного мислення. Освоїти його допомагав фрілансер Руслан Смовзюк. Особливість такого мислення полягає в тому, щоб зашифровувати в одному слові багато інформації. А зробити це можна завдяки інтелект-карті, в якій фіксувати ключові слова-образи.
Як пояснив Руслан Смовзюк, людський мозок не здатен запам’ятовувати послідовно і лінійно, як того нас навчають у школі. Нам легше все запам’ятовувати хаотичним шляхом.
Наприклад, ви прочитали книгу. Якщо ви її просто законспектуєте, то запам’ятаєте лише 10 % від прочитаного. А якщо складете інтелект-карту – то зможете запам’ятати 90 %.
- Карта починається малюватися із центру. – розповідає Руслан. – Наприклад, якщо це книга, то пишемо туди заголовок. Від нього відходять гілочки, над кожною із яких якесь ключове слово, або ж малюнок-образ.
За його словами, кожна гілочка повинна мати свій колір, завдяки чому їх можна легко поділити на блоки. Спочатку створюється одне коло гілочок. Потім від кожної гілочки можуть відходити інші гілки, і так карта стає більшою і більшою.
- А малювати краще всього міні-карти на папері ручкою, аніж на комп’ютері у відповідній програмі, - запевняє Руслан Смовзюк, - оскільки тоді втрачається взаємозв’язок між блоками.
Як зазначає Руслан, малювання на папері дозволяє в будь-який момент повернутись до малюнка і доповнити його. Такий спосіб дозволяє розвивати мислення і включати у роботу обидві півкулі головного мозку.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram