Черкасами проїхали “Божевільний локомотив” та “Ракетмобіль” (фото, відео)

17 вересня 2018, 16:04

Без двигунів та без жодної електроніки – у Черкасах вдруге пройшли перегони на саморобних машинах «Крутий спуск». Придумати власну тачку міг кожен охочий. Головне, аби вона була саморобною, креативною, мала кермо та гальма. Використовувати для диво-техніки можна було будь-які матеріали: від заліза та дерева до пінопласту, тканини чи паперу.

Такі перегони у місті торік заснував автомобільний клуб «Черкаси». Цьогоріч змагання на тарантасах були приурочені до Дня міста Черкас. Дивувати черкащан та гостей міста зважилося чотирнадцять команд, які змайстрували оригінальні саморобні машинки та проїхалися на них Замковим узвозом, долаючи два складні трампліни.

- Тачки повинні відповідати технічним вимогам, головна з них – це відсутність двигуна. Натомість обов’язково має бути руль , надійна гальмівна система та наявність шолома у водія,- розповідає головний організатор Андрій Яроменко. – Правил дотрималися всі чотирнадцять команд.

Переможців визначали у трьох номінаціях. П’ятеро суддів оцінювали зовнішню оригінальність машинок та їхнє технічне наповнення. Бали суддів і визначали переможця номінації «креативність». Ще дві номінації  - «найшвидший» та «неспинний» залежали від того, настільки тачка швидка та як довго котиться по інерції після фінішу.

Одні команди розраховували на перемогу і свої машинки виготовляли завчасно, розробляючи  навіть ескізи, а дехто «клепав» свою диво-техніку в останню ніч перед перегонами. Серед таких машинка «Божевільний локомотив». Її пілот Ярослав Голуб говорить, що свого «локомотива на колесах» майстрували цілу ніч із того, що було під руками.

- Ідея такої машинки була давно, але все часу не вистачало, аби почати її майструвати. Зібралися з хлопцями увечері напередодні змагань. Робили вже з того, що було під руками, можна сказати – з брухту, який не встигли викинути з гаража. Тож у наш потяг не вкладено жодної копійки коштів, навіть ніяких деталей не купували для нього, - каже Ярослав.

Та попри таку бюджетність, «Божевільний локомотив» став одним із улюбленців глядачів, всі біля нього хотіли сфотографуватися.

В останню ніч свою тачку дороблювала і команда «Офіс на колесах». На колеса вони поставили справжній офісний стіл із усім канцелярським приладдям та навіть ноутбуком.

- Дивилися передачу про схожі американські змагання і там хлопці спускалися на столі, тож ми запозичили ідею і вдосконалили її на свій лад. За задумом – під час нашого заїзду все, що на столі має просто розлітатися по сторонах, - розповідає представник команди Артем Фіалковський.

Під час їхнього заїзду так і трапилося, щоправда до фінішу «Офіс на колесах» не доїхав, розвалися раніше, потішивши глядачів.

За результатами оригінальних змагань абсолютним переможцем стала команда «Маховик». Це збірна команда студентів та майстрів Черкаського професійного автодорожнього ліцею. Торік вони вже були учасниками «Крутого спуску», але не перемогли. Тож цьогоріч вдосконалили техніку, націлилися на перемогу і таки стали найкращими.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору