Черкаський театр — чи є кінець реконструкції?

30 вересня 2019, 21:02

Черкаський театр — чи є кінець реконструкції?

На початку вересня черкаська міська влада фактично відзвітувалась щодо ремонту у приміщенні Черкаського академічного музично-драматичного театру ім. Т. Г Шевченка. Так, роботи дійсно просуваються, хоча й дуже повільними темпами, адже реконструюється дім Мельпомени вже 5 рік поспіль. І вже 5 рік влада всіх рівнів обіцяє відкрити відновлений театр напередодні кожного нового року. Але цього не відбувається. Нині ж обласне керівництво має на думці, що драмтеатр можна було б відкрити і до повного завершення реконструкції. Але з цією половинчастою перспективою не погоджується ані сам колектив, ані керівництво закладу.

Черкаський театр — чи є кінець реконструкції?

Нагадаємо, пожежа в Черкаському драмтеатрі сталася 1 липня 2015 року. Тоді повністю згоріла глядацька зала на 600 місць, перекриття між поверхами, обвалився дах театру. Вогонь зруйнував 500 квадратних метрів площі приміщення.

Реконструкцію першої черги Драмтеатру розпочали у 2017-му. Протягом трьох років на ремонт спрямували 100 мільйонів гривень із держфонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Допомагало фінансово і місто.

Черкаський театр — чи є кінець реконструкції?

Між іншим, на 1-3 поверхах приміщення театру  на сьогодні вже завершено ремонт стелі, стін та підлоги. У глядацькій залі оновлено стіни, підлогу та оркестрову яму, практично відремонтовано кулуари та фойє. Також підведено опалення, водопроводи та електрику. До кінця грудня планується облаштувати насосну станцію, забезпечити систему автоматичного пожежогасіння, облаштувати гардеробну, з якої зазвичай «починається театр». А ще мають придбати крісла та килимове покриття. На черзі – ремонт найголовнішого в театрі, окрім власне «коробки» — самої сцени.

Черкаський театр — чи є кінець реконструкції?

До речі, як розповів художній керівник театру та його директор Петро Ластівка, втішає факт придбання деякого важливого сценічного устаткування — для забезпечення світла та звуку. Однак, як наголосив у розмові Петро Петрович, все це першочергове обладнання, яке дозволить якнайкраще візуалізувати театр, перш ніж його випробувати саме у приміщенні оновленого театру, потрібно прискіпливо прокласти всі необхідні комунікації через усю залу та сцену, а вже потім турбуватись про влаштування глядацьких місць та затишку навколо них.

Черкаський театр — чи є кінець реконструкції?

Все б нічого, однак зі слів виконроба Станіслава Переметчика, який спілкувався з журналістами «суспільного UA TV», ремонт сцени не передбачений у першій черзі реконструкції. Тому саме ця обставина може загальмувати термін відкриття театру. А на невідремонтовану сцену, зрозуміло, ніхто з акторів не вийде просто з міркувань безпеки.

— Вже п’ятий рік колектив театру працює без своєї сцени та в основному — у приміщенні черкаського Будинку культури ім. Івана Кулика, — звертає увагу заступник директора Роман Бурлаков. — Ремонт у власному приміщенні драматичного театру все ще знаходиться у стані тривалої реконструкції. Маємо надію, що, можливо, наступного року будемо приймати глядача на своєму театральному майданчику. Хоча, на жаль, ніхто ніяких гарантій не дає. Губернатор запевнив, що має намір відкрити ялинку на Театральній площі (яка логічно теж повинна була б реконструюватись) у грудні. Проте, відкрити половину театру, а іншу продовжувати доводити до ладу, мабуть, теж не дуже правильно.

За його словами, люди захочуть бачити все і одразу, а колектив театру все ж логічно повинен мати комфортні і не половинчасті умови для роботи.

- Є чимало нюансів політичних, які неодмінно будуть впливати на рішення щодо термінів відкриття театру, ніж суто думки його працівників. Театр по суті — це тренінг для душі. А для такого зцілення потрібний якийсь серйозний ресурс. Вам не буде цікавим дивитись виставу, навіть у супер-геніальному прочитанні, якщо на сцені за акторами буде висіти чорний кабінетний задник. Глядач потребує особливих емоцій та якихось спеціальних ефектів — гарний звук, світло, гру акторів. Щоб усе у купі було «зварено» смачно. Пробачте, як би актор геніально не грав, але якщо він стоятиме на сцені у дранті, не буде якісних декорацій та всього того, з чого сплітається таїнство вистави, він не зможе розірвати вашу душу та викликати високі емоційні переживання. Саме тому, театр потребує вкладень — і, в першу чергу, значних фінансових, - наголосив Роман Бурлаков.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору