Черкаський музикант розповів про створення своєї першої платівки

20 травня 2020, 23:02

Весна 2005-го. У Ватикані обирають нового Папу Римського, Sony випускає God of Wаr, в прокат виходить "Автостопом по галактиці". Україна оговтується після Помаранчевої революції й готується зустрічати гостей "Євробачення". Про це інформує "ТСН"

У квартирі з обдертими стінами на столичній Оболоні троє хлопців записують альбом. За рік їхні "белые обои, черная посуда" звучатимуть з кожного аудіопристрою. Але це за рік, а навесні 2005-го була квартира з обдертими стінами, 300 доларів на два дні запису, 11 треків, велосипед і старий бумбокс GoldStar. І для діагнозу "меломанія" цього виявилося достатньо.

"Бумбокс" у 2005-му – це Андрій Хливнюк і "підступно запозичені" ним з "Тартака" Андрій "Муха" Самойло і Валентин "Валік" Матіюк. А ще концертний директор Борис Гінжук і, звичайно, незмінний продюсер Олексій Согомонов. З ним Хливнюк дружив ще до переїзду до Києва – у рідних Черкасах вони грали в одній групі.

Більшість текстів пісень "Меломанії" були написані також за часів життя Хливнюка в Черкасах. "Альбом, крім декількох справді нових пісень, існував ще в кінці 90-х. Кожна пісня має реальну історію з мого життя в "Ч" – і не одну", – згадує Андрій. Все інше "народилося" вже у Києві – у їхній спільній з Мухою орендованій квартирі на Кондратюка, 4.

- Не було ніякої студії, слави, грошей, красивого підписання контракту в кабінеті з золотими дисками на стінах – був тільки справжній треш", – говорить Хливнюк. Хоча "студія" була – та сама квартира з обдертими стінами, яку знімав звукоінженер ТНМК Олег Артим. Ще була купа заготовок пісень українською, російською, англійською та $300, щоб оплатити три студійні сесії.

Стандартно альбоми на ті часи складалися з 13-15 пісень – в "Меломанії" їх було 11. Брали якістю – щоб не засмічувати ефір і слухач не встиг засумувати. Традиція 11 треків збереглася і на наступних чотирьох альбомах групи.

Назву альбому дав рядок з пісні "Діагноз". "Спроба записати на плівку радість цуценят, що заволоділи пристроєм і прослуховують рок, хіп-хоп, джаз і розуміють, що захоплення триватиме все життя", – говорить про неї Хливнюк.

Поділитись

Коментарі

Вгору