Черкаського фермера судитимуть за знищення курганів

15 січня 2020, 13:03

Фермерське господарство, що знаходиться в межах Вергунівської сільради Черкаського району, розорав археологічні пам’ятки епохи бронзового віку і засіяв цю площу, – повідомляють у Прокуратурі Черкаської області.

Всього із серпня 2018-го року до червня 2019-го сільськогосподарської техніка підприємства розорала та засіяла близько 55 гектарів землі в адміністративних межах Вергунівської сільської ради.

Там розташовувалися кургани, які були пам’ятками археології місцевого значення – «Лесеві могили». Вони належали до поховальних споруд епохи бронзи – раннього залізного віку. Трактори їх розорали. Тепер відновити пам’ятки культурної спадщини місцевого значення неможливо. Відповідно до висновку експерта, завдані державі збитки оцінили в розмірі 171 млн грн. Наразі триває досудове розслідування.

Керівнику підприємства повідомили про підозру за фактом умисного незаконного знищення об’єктів культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 КК України).

За вчинення вказаного злочину підозрюваному загрожує штраф до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Коментарі

Вгору