Черкаська психологиня розповіла, як перестати їсти пізно увечері

30 березня 2020, 23:02

Звичка вечеряти пізно ввечері може привести до харчової залежності і інших проблем. Психолог Наталія Холоденко в програмі «Зірковий шлях» на каналі «Україна» розповіла, як відучити себе від звички їсти перед сном.

Зайвий шматок торта або піци - це, за словами психолога Наталії Холоденко, шлях до харчової залежності.

- Насправді це дуже серйозна проблема, - пояснила психолог. - Коли ви лягаєте спати на повний шлунок, то є велика ймовірність, що вам присняться кошмари. Тому що тяжкість в шлунку дає сигнал мозку, що з цим відчуттям важкості потрібно щось робити. В результаті негативний стан переводиться у кошмари.

Чому потрібно відучити себе від звички їсти пізно ввечері

- Насправді сон - це дуже важлива складова, - сказала психолог. - Коли ми починаємо переїдати на ніч, то перетворюємося в маленьких дітей, які їдять для того, щоб заспокоїтися.

- Я просто привчила себе - майже ніколи не їсти після 17:00. Зауважте, навіть не після шостої, - сказала Наталія Холоденко. - Я взагалі їм все, що хочу, до 16:00. Так, бувають якісь свята чи пізні зустрічі. Тоді я порушую правило і можу випити келих шампанського, що-небудь з'їсти. Але в даному випадку головне - не налягати на їжу, - порадила Наталія Холоденко.

Психологиня поділилася порадами, чим зайняти себе перед сном, щоб на ранок прокинутися бадьорим і повним сил.

- Найкраще налаштовуватися на це фізично, - запропонувала психолог. - провітрити кімнату або прогулятися на вулиці. Вже за годину до сну важливо відкласти будь-які гаджети, тому що блакитне світло екрану збуджує мозок. В результаті ви не зможете заснути так, як потрібно вашому організму.

Коментарі

Черкащанка сказав:

Якщо би “телевізор збуджував мозок”, то тисячі людей не засипали б під телевізором! Якісь недолугі поради, наче ми діти або дурні дорослі.

Вгору