Черкаська облрада звернеться до керівництва держави через випадок рейдерства у Смілі

20 грудня 2019, 15:36

Депутати Черкаської обласної ради звернуться до Міністерства юстиції, Генерального прокурора України, Міністерства внутрішніх справ та Національного антикорупційного бюро України про вжиття заходів у справі щодо випадку рейдерства у Смілі.

Як повідомив у своєму виступі депутат від ВО "ЧЕРКАЩАНИ" Олександр Лупашко до нього звернулася мешканка Сміли Тетяна Гунченко з проханням захистити її права як законного власника нерухомого майна. Вона намагається через суд витребувати нерухомість, придбану на відкритих торгах з реалізації майна підприємства-банкрута ДП «Машинобудівний завод «Оризон».

Тетяна Гунченко обурена, каже, що це не що інше як рейдерське захоплення її майна. Ліквідатор Наталія Носань, як вважає смілянка, діє разом з суддею Господарського суду області Юрієм Хабазнею, який і веде справу.

Як відомо, рейдерство в Україні - це вилучення майна на нібито законних підставах, в основі виникнення яких лежать прогалини в законі або системні недоліки функціонування судової та правоохоронної систем, системи реєстрації юридичних осіб тощо.Саме так виглядають спроби Носань, - вважають автори звернення.

Майно підприємства продавалося з метою погашення заборгованості із заробітної плати 9 років тому. На момент реалізації майна результати торгів зі сторони розпорядників державних підприємств не оскаржувалися. Порушень інтересів держави в частині вибуття майна з державної власності не було. Загальний строк давності, встановлений цивільним законодавством, становить три роки.

Незважаючи на це, суд приймає до розгляду позовну заяву ліквідатора про витребування із володіння власника вищезгаданого майна. Варто додати, що ця нерухомість була в напівзруйнованому, не придатному для використання стані. На її відновлення та модернізацію власниця витратила значну суму. Наразі там розміщені сучасні складські приміщення, які використовує у своїй діяльності найбільший платник податків Сміли підприємець Віталій Лисенко. Крім того, на складах працевлаштовано більше, 50 найманих осіб.

Такі випадки не поодинокі. За такою ж схемою ліквідатор намагається відібрати у громадянина Попова Олексія Олександровича належне йому на законних підставах майно. З відповідною заявою Попов звернувся до керівництва області. Інші підприємці та підприємства, які придбали на відкритих торгах майно ДП «Машинобудівний завод «Оризон», зі свого «гіркого» досвіду повідомляють, що така “схема” діє уже багато років. Тому звернулися до депутатів, аби припинити це. Ті, в свою чергу, підтримали звернення, ініційоване "ЧЕРКАЩАНами", до вищих органів влади.

Детальніше про згадану справу читайте ТУТ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору