У смілянки «рейдерують» майно, в яке вона вклала декілька мільйонів гривень

19 грудня 2019, 18:31

Підприємство, яке забезпечує роботою майже сотню осіб і є платником податків, може втратити приміщення. Громадянка Сміли Тетяна Гунченко, яка є власником відповідного приміщення та здає його в оренду підприємцю, заявляє про рейдерське захоплення нерухомого майна. Своє звернення смілянка адресувала і обласній владі, і засобам масової інформації. Жінка сподівається на вирішення питання.

– Свого часу в державного підприємства «Оризон» (м. Сміла) виникли борги по заробітній платі. Державна виконавча служба наклала арешт на майно і виставила його на оприлюднені торги. Там майно придбав громадянин, який сплатив кошти на рахунки виконавчої служби і за рахунок цього була погашена заборгованість по зарплаті. Це був 2010 рік. У 2013 році смілянка Тетяна Гунченко купила в нього майно, оформивши все нотаріально, тобто, як цього вимагає закон. Йдеться про частину корпусу, складське приміщення площею 2 тисячі 600 квадратних метрів. І, підкреслю, всі документи щодо права власності на нерухоме майно є, – каже адвокат смілянки Олександр Архипенко.

Захисник Тетяни Гунченко зазначає, що майно було в напівзруйнованому стані. Згодом смілянка поліпшила його стан, і зараз приміщення орендує підприємець, у якого там працює біля 100 найманих працівників. Водночас ліквідатор машинобудівного заводу раптом заявив, що слід повернути майно, забравши його з «незаконного володіння». Тетяна Гунченко вважає це рейдерством, адже вона купувала його згідно закону.

– Виходить, що людина, яка на торгах купила це майно, внесла кошти і держава погасила таким чином заборгованість з зарплат. І торги були визнані дійними. Тож про що тепер мова? Ліквідатор посилається на те, що громадянин, який на торгах купував майно, десь щось не так оформив. Але Гунченко є добросовісним набувачем майна і за нею вже рахується право власності, – каже адвокат.

Тетяна Гунченко обурена, каже, що це не що інше як рейдерське захоплення її майна. Ліквідатор Наталія Носань, як вважає смілянка, діє разом з суддею Господарського суду області Юрієм Хабазнею, який і веде справу.

Арбітражний керуючий Наталія Сергіївна Носать пообіцяла надати коментар у відповідь на інформаційний запит, який був надісланий їй редакцією.

А у прес-службі повідомляють, що вказана справа ще на розгляді і наступне судове засідання буде в січні.

Поряд із цим, ситуація з Гунченко не єдиний приклад подібних дій ліквідатора Носань. За такою ж схемою вона намагається відібрати майно у громадян Попова Олексія Олександровича та Ірклієнка Євгена Вікторовича.

Коротка хронологія судового процесу:

Влітку 2009 року Управління Пенсійного
фонду України в м. Сміла звернулось до Господарського суду Черкаської області з заявою про визнання банкрутом Державного підприємства "Машинобудівний завод "Оризон". Ухвалою суду від 31 серпня 2009 року прийнято заяву до розгляду та порушено провадження у справі № 10/2180 (суддя Шумко В.В.) про банкрутство Державного підприємства "Машинобудівний завод "Оризон", що знаходиться за адресою: вул. Мазура, 24, м. Сміла,
Черкаська область, код ЄДРПОУ 32480440, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на все майно боржника. Ухвалою суду від 13 жовтня 2009 введено процедуру розпорядження майном боржника.

Далі тривали судові перипетії. Ухвалою суду від 26 листопада 2014 року справу прийняв до свого провадження суддя Хабазня Ю.А. А ухвалою суду від 22 листопада 2017 року було призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Носань Наталію Сергіївну, яка замінила на посаді попередника.

Станом на цей місяць справа про банкрутство Державного підприємства "Машинобудівний завод "Оризон" (м. Сміла) перебуває в провадженні судді Юрія Хабазні і ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Наталії Носань.

Наступне засідання по цій справі відбудеться 15 січня 2020 року об 11:10.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору