Через рідкісну хворобу черкащанка 89 разів ламала руки, ноги та ребра

12 листопада 2015, 08:06

658472_1_w_30041-річна Олена Єлізарова має рідкісне захворювання "недосконалий остеогенез", тобто крихкість кісток. Їй зробили вже 24 операції, але вони допомагали лише тимчасово. Зараз жінці потрібно зробити складну операцію із вживлення ендопротезу, який коштує 98 тисяч гривень. Самотужки вона не зможе його купити, пише Gazeta.ua.

"Захворювання вроджене, вважається генетичним збоєм, але лікарі досі не можуть визначитись. Коли народилася не було ніяких відхилень, з нормальною вагою і зростом. Все почалося, коли мені було п'ять років — я зламала гомілку в дитсадочку. Цей перелом зрісся лише через три місяці. Буквально через місяць, зламала стегно. Було дуже боляче і страшно, не могла зрозуміти, чому всі дітки бігають, а я повинна була лежати в гіпсі. З того часу щось ламала собі постійно. Могла йти, оступитися і зламати ногу, сильно вдаритися і зламати руку, чхнути і отримати тріщину в ребрі", - згадує Олена.

Живе у місті Христинівка Черкаської області. Родичів не має, живе сама на 1400 гривень соціальної допомоги. Має диплом психолога. Любить займатися програмуванням, підробляє написанням нескладних комп'ютерних програм.

Лікарі довго не могли визначитися чим Олена хворіє. Діагноз "недосконалий остеогенез" поставили у Києві, коли жінці було 14 років. Тоді ж в Інституті травматології та ортопедії зробили першу операцію — вставили металеві стрижні в кістки.

"Мені поставили титанові стрижні в кістки, щоб хоч якось зупинити постійні переломи. Два роки з ними ходила, з'явилася надія, що буде все добре. Але через деякий час стан знову погіршився. Я росла і стрижні ставали замалими. Їх видаляли і замінювали, але з часом і вони перестали допомагати. Коли стрижні зовсім вийняли з ноги, лікарі одягли мені на ноги апарат Ілізарова. Майже відразу я зламала обидві ноги. Але з цими п'ятикілограмовими конструкціями проходила рік".

Після цього Олена перестала рости, остеопороз розвивався і з'явилася ниркова недостатність. Жінка не могла ходити і навіть сидіти.
"Минулого року я знову зламала ногу в двох місцях. Мені поставили імпланти-шурупи в тазо-стегновий суглоб, щоб можна було ходити. Але кістки дуже крихкі, ці імпланти довго не зможуть триматися. Вони або самі вийдуть з кістки, або почнуть заважати мені ходити. Після постійних переломів і операцій, мої кістки як трухляве дерево, ноги в колінах не згинаються.Тому вже нічого не можна зробити, крім як замінити тазо-стегновий, колінні суглоби.

Моєю мрією було, з тих пір як це все сталося, встати на ноги, зробити крок без милиць і паличок. Для багатьох рух - це щоденна необхідна дія, про яку навіть не замислюються. Наскільки це складно і важливо, а для мене - це мета життя. Зараз я можу боротися за право ходити. І дуже прошу кожного небайдужого про допомогу", - говорить жінка.
Реквізити для допомоги:
Картка ПриватБанк № 4149497839347392 (гривні)
QIWI-гаманець: Visa QIWI Wallet 380976768961
Яндекс- гаманець: 410012957499822.
Отримувач: Єлізарова Олена Володимирівна

Поділитись

Коментарі

Вгору