Через рак померло 11 черкаських дітей

15 лютого 2016, 13:27
Фото Ігоря Єфімова

Фото Ігоря Єфімова

День суспільної підтримки та солідарності небайдужих до чужого горя, а не відчаю. Саме таким вважають 15 лютого - Міжнародний день дитини, хворої на рак. Торік злоякісні новоутворення забрали життя 11-ти черкаських дітей (на первинному та паліативному лікуванні).

На диспансерному обліку дитячого онкогематолога Черкаського онкодиспансеру станом на початок 2016 року перебуває 258 дітей. Майже 54% онкозахворювань у дітей області становлять гемобластози – гострі лейкемії та злоякісні лімфоми.

Динаміка первинної захворюваності дітей на злоякісні захворювання в області:

Безымянный

Порівняно з іншими регіонами, рейтингові показники захворюваності на Черкащині посідають у середньому 5-6 місце по Україні. Вони досить високі й обумовлені не лише високою захворюваністю, а й своєчасною діагностикою пухлин на ранніх стадіях.

Так, по Україні вцілому найбільшою проблемою є діагностика злоякісних захворювань. Нині у майже 25% пацієнтів рак виявляють на 3-й та 4-й стадіях. У Черкаській області минулого року зусиллями онкогематологів упроваджене проведення планового діагностичного УЗД-скрінінга усім без винятку дітям до1 року, усім дітям при оформленні до дитячих садків та шкіл, усім дітям при госпіталізації до лікарень з будь-якої причини. Уже в 2015 такі заходи дозволили виявити 5 випадків пухлинних захворювань на 1-й та 2-й стадіях.

Проблема дитячої онкології в Україні давно набула загальнодержавного значення. У МОЗ розробили спеціальну програму «Здоров’я 2020» для підвищення рівня профілактики онкологічних захворювань у дітей та зниження рівня таких хвороб на 5% в рік. Крім того, в Україні створений Національний інститут раку, який консолідує зусилля науковців.

Лікарі наголошують: батьки повинні знати, що дитячий рак – не вирок. Сьогодні вчасно пролікована пухлина не є фатальним випадком. Сучасна медицина здатна протистояти цій хворобі. Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% хворих на рак дітей, то нині – вже понад 50%. Слід лише вчасно діагностувати, а потім правильно лікувати пухлину.

Та лікування онкологічних захворювань сьогодні залишається найдорожчим. До 2015-го року завдяки програмі "Дитяча онкологія" 60-70% лікування забезпечувала держава. Торік порятунок онкохворих дітей ліг важким тягарем на плечі батьків та волонтерів.

У фахівців великі сподівання, що у поточному році забезпечення галузі ліками та супутніми медичними матеріалами буде достатнім.

Довідково:

Щороку 175-ти тисячам дітей у світі діагностують рак і приблизно 90 тисяч із них помирають. Прикметно, що 70% усіх онкологічних захворювань у дітей є виліковними, якщо діагностуються та лікуються на ранній стадії.

Рак є другою найбільш поширеною причиною смерті серед дітей у розвинених країнах. У Європі, Південній Америці та Східній Азії найчастіше діагностують гострий лімфобластний лейкоз.

За даними Міністерства охорони здоров’я України щорічно реєструється 1 000-1 200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей. Відповідно до останніх показників національного канцер-реєстру в Україні виживають близько 55,5% дітей з усіма формами пухлин.

За інформацією Черкаського обласного онкологічного диспансеру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору