Через літню спеку Черкащина може лишитися без озимини

06 жовтня 2015, 19:36

a1ac30

Озимина, посіяна у вересні та в жовтні, опинилася цьогоріч під ризиком. У зиму посіви можуть увійти  або не зійшовши, або у фазі сходів. Про це застерігають у черкаському гідрометеоцентрі.

- Надалі їх доля залежатиме від того, якою буде зима. Слабко розкущені, або у фазі сходів та 3-го листка посіви вразливі до зимових несприятливих умов у разі їх виникнення, - каже начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Посів озимини в області, нагадує Віталій Постригань, був розпочатий ще на початку вересня. І вже на кінець місяця було засіяно 61 % від запланованих площ.

- Та за спостереженнями агрометеорологів, зерно озимої пшениці на більшості засіяних площ вже 12-17 діб лежить у сухому грунті. Лише на площах із достатніми вологозапасами грунту (близько 10 %) спостерігається проростання зерна та поява сходів, - говорить пан Віталій.

Причиною цього стала засуха. Найбільш посушливими залишаються Жашківський та Звенигородський р-ни, де з початку вегетаційного періоду (3 декада березня) кількість опадів на сьогодні становить лише 72- 77 % від норми, при 90-140 % на решті площ.

- Лише в північно-західних та південно-східних районах області, утримується достатнє зволоження грунту – в орному шарі 23-27 мм, що позитивно вплине на подальший посів, проростання зерна та утворення сходів уже висіяної озимини. Таких площ в області не більше 10 %, - говорить Віталій Постригань.

 

Коментарі

Вгору