Через “Азот” Черкащина не може повноцінно економити газ

24 листопада 2014, 18:20

газЗа дев’ять місяців нинішнього року Черкаська область скоротила споживання газу на 9 %. Про це з посиланням на дані газопостачальних підприємств області, ПАТ "Черкасигаз" та ПАТ "Уманьгаз", повідомив начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури Черкаської ОДА Юрій Панченко, інформує прес-служба ОДА.

За його словами, Черкащина змогла б зекономити більше, проте на території області є потужні промислові підприємства, які використовують блакитне паливо в якості сировини для виробництва.

– Наприклад, «Азот» використовує близько 50 % газу від загальнообласного споживання, – пояснив Юрій Вікторович та додав, що наразі "Азот" є найбільшим хімічним підприємством України, яке забезпечує випуск азотних мінеральних добрив та карбамідо-аміачної суміші. – Нині, через зупинку роботи кількох аналогічних заводів на Донбасі, на ньому суттєво зросло виробництво.

Знизити подачу газу для цього промислового гіганту можна лише за рахунок зменшення виробничих потужностей.

Крім промислових підприємств, які споживають 57 % "блакитного палива", 28 % газу йде на потреби населення ще 12 % для теплопостачальних підприємств.

Як запевнив заступник начальника управління ЖКГ – начальник відділу експлуатації житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Андрій Ліпкань, до кінця року Черкащина зекономить ще 2 млн 341 тисяч кубічних  метрів газу на суму 12 млн 561 тис. грн. Такого результату вдасться досягти за рахунок модернізації комунальної теплоенергетики. Для цих потреб області виділено 14,6 мільйонів гривень субвенції з держбюджету.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору