Час людяності: як “Урожай” переселенцям і роботою, і житлом допомагає

08 березня 2023, 11:49

Вже восьмий місяць у ВП Валява ТОВ «НВФ «Урожай» механізатором працює Володимир Дендерук із Донеччини. Втікаючи від війни, чоловік знайшов на Черкащині і прихисток, і роботу. Тут збирається і осісти, адже повертатися в своє село нікуди – в хату влучив російський снаряд.

48-річний Володимир родом із села Ставки, що на Донеччині. Все життя пропрацював трактористом в місцевому фермерському господарстві.  Коли у квітні минулого року російські війська стали впритул підходити до їхнього району, чоловік вирішив вивезти родину в безпечне місце. 

- В нас навіть плану не було, куди виїздити. Ми фактично в чому були одягнені, в тому й поїхали. Взяли один рюкзак на трьох, - розповідає Володимир. – Коли доїхали до Олександрії, зателефонували знайомі та порадили зупинитися у Валяві.

У Валяві на Городищині чоловіку спершу дали тимчасове житло від старостинського округу. Родина стала облаштовуватися на новому місці. У пошуках роботи Володимир звернувся за допомогою до місцевого виробничого підрозділу «Урожаю».

- Умови праці тут достойні, колектив дружний. В господарстві добре мене прийняли, тому я не відчуваю себе тут чужим. Навпаки, колеги створили для мене комфортну атмосферу й завжди приходять на допомогу, якщо це потрібно, - зауважує Володимир.

- Ми цінуємо кваліфіковані кадри. А Володимир професійний тракторист. Він одразу це продемонстрував. Виконує роботу якісно та старанно. Нині працює на Джон Дірі. У колективі його поважають.  Торік був визнаний одним з кращих працівників господарства, - розповідає регіональний директор ВП Валява Владислав Плосконос. 

А нещодавно новому працівнику «Урожай» передав для проживання службове житло у Городищі. Будинок газифікований, на чотири кімнати. Є надвірні споруди та власна криниця. Нині родина потихеньку там проводить ремонт.

- Ми думали, що через 2 тижні повернемося додому. Але повертатися нам вже нікуди. Один зі снарядів під час артобстрілу влучив в нашу хату, зруйнував покрівлю, застряг у кімнаті доньки та не здетонував. Сусіди що могли, те й врятували з будинку, - каже чоловік. – А ми тільки там ремонт доробили. За тридцять років назбирали на машину. Думали, хоч на старості поживемо.

- Нині час для взаємодопомоги та людяності. Ці люди приїхали сюди не з доброї волі, і я щасливий, що можу їм допомогти і з працевлаштуванням, і з житлом, - зауважує директор «Урожаю» Олександр Воскобойнік.

За інформацією Черкаської РДА, станом на початок березня в Черкаському районі зареєстровано 59,3 тис. осіб з числа ВПО.

Новини компанії

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору