“Буває один читач на тиждень”: як працюють сільські бібліотеки на Черкащині

26 листопада 2021, 22:41

До бібліотеки села Єлизаветка, що на Катеринопільщині, за тиждень іноді приходить один читач. Не лише зустрічає відвідувачів, а й носить книжки пенсіонерам додому — так про свою роботу "Суспільному" розповіла бібліотекарка Валентина Мельниченко.

Пані Валентина працює у бібліотеці тридцять років. Раніше у селі жили більше людей, був колгосп. Зараз місцеві жителі — переважно пенсіонери.

Жителька Єлизаветки Ялина Яременко у виборі літератури довіряє бібліотекарці. Книжок багато не бере, щоб швидше прийти по нові знову. Полюбляє гумор і пригоди. На сьогодні бібліотека – єдине місце, де можуть зібратися люди її віку, щоб поговорити

- На різні теми говоримо, новини сільські розповідаємо, чай п'ємо, якщо запропонують", — зауважила пенсіонерка.

Працівниця бібліотеки Валентина Мельниченко розповіла, що у селі її називають "бібліотекарша".

- Скажуть Валя Мельниченко — ніхто не знає. А скажуть «бібліотекарша» — знають усі, - каже жінка.

Місцева жителька Надія Стеценко розповіла, що раніше ходила до бібліотеки сама, а нині не може — хворі ноги. Любить читати життєві книги.

- Читаєш книжку — і не думаєш про болячки, відволікаєшся. Живеш тим епізодом, про який читаєш. Помічаю, що те забуваю багато чого, але чим більше читаю, тим більше поліпшується пам'ять, - каже Надія Стеценко. Вона розповідає, що тяжко хворіла і книги допомогли їй побачити світло під час тривалого лікування. Читала навіть казки.

У Мокрокалигірській громаді працюють шестеро бібліотекарів у дев’яти селах, розповіла директорка центральної публічної бібліотеки Надія Назаренко. На рік ці заклади обходяться громаді у пів мільйона гривень.

Втім поки їх не закриватимуть, хоча на сесії сільської ради порушували питання, що люди мало відвідують книгозбірні, тому бібліотеку і будинок культури треба закрити. Однак голова сільради ініціювала продовження їх роботи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору