“Буде ще крутіше!”: у Черкасах відбудеться фестиваль саморобних транспортних засобів

16 серпня 2018, 20:33

"Буде ще крутіше!": у Черкасах відбудеться фестиваль саморобних транспортних засобів

15 вересня у День міста в Черкасах знову відбудеться фестиваль саморобних транспортних засобів "Крутий спуск". Автомобільний клуб "Черкаси", як організатор цього цікавого дійства, що за роки існування вже набуло шаленої популярності серед містян, анонсував, яким буде свято конструкторської видумки цьогоріч.

— Цього року "Крутий спуск" буде ще крутішим, — обіцяє керівник Автомобільного клубу "Черкаси" Андрій Яроменко. — Наш клуб окрім цілком професійних та аматорських змагань працює над організацією і таких цікавих фестивалів, які сподобались городянам і мають певний попит. На нашу думку, дату проведення чергового "Крутого спуску" ми обрали доволі вдалу. Це буде нашим подарунком до Дня міста Черкаси.

"Буде ще крутіше!": у Черкасах відбудеться фестиваль саморобних транспортних засобів

Цьогоріч до обов’язкових конкурсних вправ ми додали кілька нових, більш цікавих, елементів. Так, тепер "пілотам" автозасобів потрібно буде здолати не один, а вже кілька трамплінів. Також доведеться заїхати на рампу та з’їхати з неї. До речі, вся траса буде укладена сіном, як і минулого року. Головні ж зміни торкнуться параметрів саморобних автомобілів.

За словами Андрія Яроменка, їхня вага не має перевищувати 100 кг без урахування ваги самого водія. До змагань тепер допускатимуться автомобілі будь-якої висоти, але не ширше 2 метрів. Автозасіб повинен буде мати не менше трьох коліс. Цього року однією машиною має право управляти лише один водій. Все інше, тобто політ фантазії, не обмежується.

Змагання матимуть три критерії оцінювання, які довірять визначити п’ятьом головним суддям: краса, технічна думка та креативність.

— Якщо, наприклад, автомобіль учасника перевищуватиме 100 кг, або не буде оснащений гальмами, то він отримає нуль балів за техніку. Навіть за умови, що представлене авто виявиться надзвичайно красивим, — тлумачить Андрій Яроменко. — Наступним критерієм, який враховуватиметься, буде швидкість спуску. Цього разу ми трохи змістили лінію старту , посунувши її на 30 метрів до музичного училища. Відповідно, крутих поворотів стане два. Останнім важливим критерієм стане дальність заїзду, тобто, наскільки далеко автозасіб заїде за інерцією вже поза фінішною рискою. Нагороджуватимуться учасники, як окремо за номінаціями, так і за сумою набраних у ході змагань балів.

Переможці минулорічного "Крутого спуску" дали майбутнім учасникам змагань невеличкі поради — авто має буде легким, мати добрі аеродинамічні властивості та інерцію.

Вгору