Бронь від мобілізації: Нацбанк оновив порядок визначення критично важливих компаній

03 березня 2024, 21:26

Національний банк України оновив порядок визначення юридичних осіб, які є критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період з метою бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та воєнного часу.

Відповідні зміни стосуються страховиків і компаній, які супроводжують автоматизовані банківські системи системно важливих банків для виконання операцій у СЕП НБУ.

Оновлений порядок дає змогу надавачам послуги супроводу такого програмного забезпечення звертатися до Національного банку для визначення їх критично важливими, а НБУ – розглядати відповідне звернення та приймати рішення:

  • про відповідність особи трьом або більше критеріям важливості, визначеним Порядком та критеріями визначення підприємств, установ та організацій, що є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76;
  • про визначення особи критично важливою для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для цілей бронювання військовозобов'язаних працівників;
  • про визначення особи такою, що має важливе значення для галузі національної економіки або задоволення потреб територіальної громади (у разі відповідності галузевому критерію НБУ).

В НБУ пояснюють, що зміни щодо страховиків передбачають визначення їх важливими для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади за чинними критеріями лише у разі наявності ухваленого рішення Національного банку про відповідність структури власності відповідного страховика вимогам щодо прозорості.

Зміни затверджено постановою Правління НБУ від 16 лютого 2024 року № 21, яка набула чинності – 20 лютого 2024 року.

За інформацією пресслужби НБУ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Роман К :

Вот только у власти крайне странные представления о том, какие специальности и предприятия представляют критическую важность для государства. Без банкиров нам не прожить, а без энергетиков и коммунальщиков, которым брони толком не дают, легко.

Oksana :

Вот только у власти крайне странные представления о том, какие специальности и предприятия представляют критическую важность для государства. Без банкиров нам не прожить, а без энергетиков и коммунальщиков, которым брони толком не дают, легко.

Вгору