Бойові побратими згадують Ігоря Момота як вірного та мужнього товариша (відео)

14 липня 2014, 18:48

Сьогодні Черкаси прощалися з героєм - прикордонником Ігорем Момотом. Наприкінці минулого тижня полковник із двома бійцями загинув під Амвросієвкою, коли їхній табір із Градів накрили терористи. І вже так сталося, що Ігореві Момоту довелося помирати двічі. БТР, на якому його тіло вивозили з зони АТО підірвався на ворожому фугасі, інформують "Подробности".

Приспущені прапори та сотні людей в скорботі. Так проводжали в останню путь заступника начальника східного регіонального управління Держприкордонслужби Ігоря Момота. Майже сім років полковник керував Оршанським навчальним центром. З цього плацу він із своїми курсантами вирушав на схід, тут з офіцером і прощаються.

Юрій Павлов, в.о. начальника Оршанського навчального центру прикордонної служби України: 

- Знаєте, тяжко говорити, ми отримали звістку про загибель Ігоря Федоровича, загинув з найкращих викладачів, підірвався на фугасі майор Петрів Ігор Васильович. Навчальний центр - головні убори зняти. Навчальний центр - струнко. Прошу вшанувати загиблих хвилиною мовчання.

Це відео було відзняте в середині березня. Солдати разом з командиром вирушають на охорону східних кордонів України. Для Ігоря Момота так починалася друга у його житті війна. За плечима вже був Афганістан. Він мав право залишитися вдома, але не зміг залишити своїх вихованців.

Ігор Момот: 

- Шановні товариші, нам сьогодні з вами випала велика честь на практиці премінить ті знання, які ви отримали в навчальному центрі. Нам з вами довірено охороняти зі зброєю в руках державний кордон України. Я впевнений, що ми з честю виконаємо ці завдання.

Олегу Бойкові не раз в Афгані доводилось спілкуватися з Ігорем Момотом. Там він був командиром, а в мирному житті - найкращим другом. Розповідаючи про це кремезний чоловік, від розпачу, не стримує сліз.

Олег Бойко, бойовий побратим Ігоря Момота:

- Держав нас гурту і показував своїм прикладом, як треба любить Україну, як треба її захищати… на сьогоднішній день я впевнений, що всі наші хлопці Афганці готові захистити свою України і не посоромитись перед пам'яттю нашого дорогого друга Ігоря Момота.

Як справжньому воїну та офіцеру Ігореві Момоту віддали військові почесті. Указом президента його посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького та присвоїли звання генерал-майора.

Станіслав Кухарчук, Павло Тимошенко, телеканал "Інтер

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору