Близько півтори тисячі черкащанок щороку звертаються до поліції через домашнє насильство (відео)

12 січня 2018, 09:28

Знущання в родині відтепер – кримінальний злочин. З 7 січня в Україні набув чинності закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цим терміном кваліфікуватимуть не лише побої, а й сексуальне, психологічне та економічне насилля. Позбаленням волі каратимуть і за примус до аборту та згвалтування, інформує ЧСН.

Черкащанка Тетяна Василівна разом з донькою та внуками кілька років потерпала від домашнього насильства. Зрозумівши, що жити в страху далі не може, жінка переїхала з районного центру до Черкас.

Оселитися родині в Черкасах було ніде. Тож Тетяна Василівна звернулася до «Жіночого кризового центру для постраждалих від домашнього насильства». Олена Зелек, соціальний працівник закладу показує кімнату, де нині на 15 квадратних метрах мешкають 4 родини. Втім, каже, жінки радіють і такому прихистку. Веде на кухню, де господині навели лад.

Щороку до правоохоронних органів на Черкащині звертаються близько півтори тисячі жінок, постраждалих від домашнього насилля, – говорить волонтерка Тамара Борисова. Й додає: за статистикою 75% потерпілих мовчать про те, що відбувається в їхніх родинах.

Відповідальність за насильницькі дії передбачена Кримінальним кодексом України, каже правозасниця Людмила Бордунос. А ухвалення закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» зробить роботу юристів ефективнішою – додає вона.

За новим законом постраждалою стороною може бути не тільки чоловік та дружина. А й партнери в цивільному шлюбі, наречені, розлучені пари, інші родичі, діти. Відповідальність за знущання з близьких, згідно з Законом, передбачає громадські роботи, арешт на 6 місяців або позбавлення волі до 2 років.

Щоб привернути увагу до кривди у родині черкаські волонтери щорічно проводять акції «16 днів проти насильства», а для постраждалих жінок з дітьми облаштовують нове приміщення в Черкасах за адресою Кобзарська, 1. Й сподіваються, що влада профінансує ремонт нового «Жіночого антикризового центру».

Вгору