Біля Пагорба Слави «батьківщинівці» створили алею Небесної Сотні

07 квітня 2014, 14:40

30 кленів, три десятки кущів калини і півсотні кущів форзиції висадили сьогодні на алеї Небесної Сотні в Черкасах біля підніжжя Пагорбу Слави.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Батьківщина".

Ідея увіковічнити пам'ять про загиблих на Майдані героїв спала на думку молодіжному крилу батьківщинівців - активістам "Батьківщини Молодої".

- Серед героїв Небесної Сотні багато молодих, талановитих і розумних хлопців. І, на жаль, їх кількість вже давно вийшла за рамки Небесної Сотні. На жаль, їх більше, — говорить Тетяна Артеменко, голова Черкаського обласного осередку ВМГО «Батьківщина Молода». — Тому ми вирішили для кожного з героїв висадити дерево або кущ, щоб їхній дух продовжував жити і в нашому місті.

Ініціативу молодих миттєво підхопили й «старші» батьківщинівці. І хто б вони не були, депутати чи активісти партії, а всі гуртом узялися за лопати і за кілька годин вдихнули в алею життя.

- Для мене саджати дерева — робота звична і приємна. Я ж у селі виріс, тож за свій вік стільки їх пересадив, що й не злічити, — зізнається очільник обласної «Батьківщини», керівник обласного штабу Юлії Тимошенко Анатолій Бондаренко. — Але саджати ці дерева — справа особлива. Бо саме ця алея, кущі якої зацвітуть уже днями, має щодня нагадувати владі про те, що жертви Революції гідності не марні, і ми не дозволимо їм про них забути. А для самих черкащан, які найчастіше приходять на Пагорб Слави 9 травня, ця алея стане ще одним символом перемоги нашого народу у боротьбі, пройти яку випало вже нашому поколінню.

Не залишилися осторонь такої благородної ініціативи «Батьківщини» і пересічні черкащани. Багато хто прийшов разом із дітьми. Роботи не цуралися ні літні люди, ні підприємці, ні жінки.

- Я з Майданом з першого дня, — розповідає черкащанка Олена, яка дізналася про акцію з соцмереж і прийшла допомагати разом із донечкою Наталею. — Душа за долю країни боліла і болить. Тому щойно почула про те, що на Пагорбі Слави садитимуть дерева та кущі на пам’ять про загиблих Небесної Сотні, і не думала, приходити чи ні. Я навіть передати не можу словами, наскільки приємно хоча б щось зробити для цих хлопців, долучитися до вшанування їхньої пам’яті, залишити про них таку символічні згадку — клени та калину — для своїх же дітей залишити.

Долучилися до закладання алеї і «в’язні Тулуба» — хлопці, яких намагалися незаконно засудити за штурми, яких вони не чинили.

- Ми героїв Небесно Сотні ніколи не забудемо, — говорить один із політв’язнів режиму Януковича Олександр. — І владі забути не дозволимо. Бо тих політиків, які пройшли Майдан і досі продовжують Революцію гідності, ми добре знаємо в обличчя. Разом з ними ми стояли на Майдані, вони захищали нас у судах. І сьогодні саме з ними ми ось тут, на Пагорбі Слави, пліч-о-опліч працюємо. А до тих, хто зараз сидить у владних кабінетах або рветься до влади, нічого не зробивши для революції, в нас питання є. Шановні, де ви були, коли прості люди на Майдані гинули під кулями? У теплих кабінетах? Чи на курортах?

Вгору