Більше парковок та менше будинків: у мерії показали оновлену забудову “Митниці”

02 серпня 2017, 09:26

Фото: Про все

1 серпня міський голова Черкас та директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін намагалися довести громадськості та журналістам доцільність та перспективність майбутньої забудови мікрорайону "Митниця".

У цілому, як зауважив Артур Савін, будівництво багатоповрехівок було передбачено генпланом, складеним ще за радянських часів. Ураховуючи, що з початком незалежності роботи з намивання піску припинилися, це питання відклали до кращих часів. І тільки в 2011 році було знову розроблено план забудови, проте вже в більш урізаному вигляді.

Фото: Про все

Чиновник розповів, що після  обговорення з громадськістю, було збільшено кількість об'єктів соціальної інфраструктури. Зокрема, вже в запропонованій 1 серпня схемі було продемонстровано місця під три багаторівневі підземні парковки, три відкриті автостоянки, два причали для човнів, хоча ще 31 липня під час зустрічі з громадськими організаціями зазначалося, що таких об'єктів буде по одному.

Під них пропонують виділити 2 та 1,28 га відповідно - проти 0,25 та 0,87 га. Також Артур Савін вказав, що прийнято рішення побудувати навчально-виховний комплекс, який передбачатиме дитячий садок та початкову школу. Під нього передбачено відвести 1,62 га землі - проти 0,47 га, закладених у попередньому генплані.

Фото: Про все

Загалом, за його словами, під житлову забудову виділено лише 8,7 га, у той час як попереднім генпланом передбачалось 27,6 га території. Площа рекреаційної території збільшилася на 10 га і зараз складає 40,2 га замість попередніх 30,7 га.

Артур Савін також пояснив, чому рішення про забудову приймалось таким поспіхом на п'ятничному виконкомі. За його запевненням, все було зумволено поспіхом, оскільки вкрай необхідно було це рішення встигнути направити у відповідні установи до бюджетного процесу.

Нагадаємо, скандал навколо забудови набережної на Митниці розгорівся після того, як 28 липня виконком ЧМР потаємно ухвалив рішення про затвердження детального плану забудови набережної. Секретар міськради Олександр Радуцький тоді повідомив, що у зв'язку з цим ініціюватиме відставку виконавчого комітету.

У свою чергу міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відкинув усі звинувачення у непублічності виконкому та наголосив на тому, що у плані забудови були враховані всі пропозиції громади. Подальшу долю резонансного питання забудови "Митниці" він пообіцяв віддати на розсуд депутатів міської ради на наступній позачерговій сесії, яку Анатолій Бондаренко скликав на  пятницю 4 серпня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору