Більше 6 тис. кв. метрів маскувальних сіток для військових сплели “шендерівські павучки”

17 травня 2023, 09:11

Торік у грудні група волонтерів із «Шендерівської гімназії – філії Стеблівського ліцею – опорного закладу загальної середньої освіти ім. І. С. Нечуя-Левицького Стеблівської селищної ради», перейнявши досвід волонтерів Корсуня, вперше сплела маскувальну сітку для фронту професійного зразка. Згодом їх діяльність вилилася у потужний проєкт «Мережимо Перемогу. Шендерівка». В його межах для українських захисників вже сплетено понад 6 тис. квадратних метрів маскування. До спільної справи волонтерів долучився ТОВ «НВФ «Урожай» у співпраці з Благодійним фондом «МХП – Громаді», придбавши спанбонд на основу для сіток.

«Більше року ми  передаємо допомогу на фронт, в деокуповані території та підтримуємо волонтерів, які закривають нагальні потреби наших захисників. Бо це - про згуртованість та бажання багатьох людей одночасно бути причетними до великої справи. Дякую воїнам, які сьогодні захищають кожен клаптик української землі. Дякую всім, хто з нами співпрацює, щоб їх підтримати», - зауважує директор «Урожаю» Олександр Воскобойнік. 

Про історію зародження волонтерського руху і нинішні можливості «шендерівських павучків» розповіла директорка гімназії Наталія Назаренко.

«Власне, ми перейняли досвід плетіння маскувальних сіток професійного зразку від волонтерського центру «Мережимо перемогу» Корсуня. Навчали нас цьому мистецтву його керівниця Оля Криволап та Ірина Бояринова. До грудня ми плели сітки зі старих речей, які нам приносили жителі села. А потім встановили станок та розпочали роботу по-новому», - розповідає Наталія Сергіївна.

Нині волонтери плетуть сітки зі спанбонду. На станок розміром 10 на 2 метри натягують сітку і розпочинають роботу. Долучаються до неї учні під час уроків з трудового навчання або ж на перервах, учителі - у вільні від уроків години. Досить часто на допомогу приходять працівники та жителі Шендерівського старостату, а також працівники освіти та культури громади.

«Ми виготовляємо сітки різних розмірів. Були замовлення 10 на 10 метрів, щоб сховати техніку. А були й 2 на 2 метри, з якою непомітними для ворога ставали самі хлопці. Ми налагодили контакти з місцевими швейними фабриками. Вони нам нарізають основу на смужки по 6 см шириною. Потім по боках кожної стрічки наші плетільниці роблять насічки «ялинкою» та отвори, які дають змогу з’єднувати стрічки не вузлами, а петлями», - розповідає пані Наталія.

Спанбонд закуповують в рулонах. Колір тканини вибирають відповідно до замовлення військових – від світлого до коричневого, як колір ґрунту Донеччини. На придбання складаються спільнокоштом або ж запрошують долучитися до благородної справи всіх охочих. За цей час у волонтерів Шендерівки з’явилося багато друзів, які долучаються до спільної справи. Серед них і «Урожай» у співпраці з БФ «МХП – Громаді».

«Підприємство двічі перераховувало кошти на придбання основи для плетіння сіток. Цього разу ми отримали 50 тис. грн, на які зможемо придбати 10-12 рулонів спанбонду. Цієї кількості вистачить для виготовлення більше 2 тис. квадратних метрів сітки для військових, – розповідає пані Наталія. - Потреба в маскувальних сітках залишається актуальною, адже це розхідний матеріал, який може згоріти, зігнити, забруднитися тощо. В нас є постійне замовлення від родичів колег, односельців та жителів нашої громади, які воюють на фронті. Ми не відмовляємо нікому».

До слова, військові не раз перевіряли на якість маскування сітки, які їм передавали «шендерівські павучки». І поставили їм стовідсотковий «лайк» за роботу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору