Сьогодні, 19 листопада, головам ОТГ Черкаської області передали землі площею понад 10 тисяч гектарів. Однак після передачі земель у комунальну власність земельну реформу обіцяють покращити та значно спростити.
До кінця 2020-го року у власність ОТГ України мають передати 120 тисяч га державних земель. Очільникам ОТГ з Черкащини передали 10740 га.
Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко зазначив, що цей день має ввійти в історію України.
- На шляху до реалізації земельної реформи ми зустріли дуже багато перепон. Але ми відновлюємо історичну справедливість і передаємо землі у власність громад, аби люди самі вирішували, що буде на них. Для нас принципово важливо, щоб голови громад разом із жителями провели внутрішню незалежну інвентаризацію і знали кожен метр своєї власності, - зазначив Роман Лещенко.
З наступного року очільники ОТГ зможуть дослідити свої землі за допомогою супутникового бачення - цю можливість обіцяють забезпечити у держгеокадастрі.
- У кожного лідера громади буде особистий кабінет, у якому він бачитиме всіх платників і неплатників за оренду землі. За допомогою супутника вони побачать усі свої землі, ліси та водні об'єкти. Ми спростимо і покращимо земельну реформу, забезпечимо ваше право власності. Ніхто у вас більше не забере землі, - наголосив голова Держслужби.
Очільник Черкаської обласної держадміністрації Сергій Сергійчук дав настанову новим власникам земель.
- Виважено ставтеся до вибору орендарів. Перевіряйте їх, аби це були відповідальні люди, а не "лижні інструктори" . Тому що тепер це ваші землі, ви за них відповідальні, - наголосив Сергій Іванович.
Сергій Лугеря, учасник ветеранського об'єднання Черкащини, попросив голів ОТГ звертати увагу і на проблеми ветеранів АТО з забезпеченням землею.
- Земля - це те, за що ми воюємо зараз, за що воювали і в 2014 році. Я прошу звернути увагу на виділення земель захисникам, які є у кожній громаді.
Про важливість переданих земель громадам розповідає голова Великохутірської ОТГ Ніна Шинкаренко.
- Наша громада молода - їй усього два роки. Але в нас уже є пройдений шлях і ми знаємо, що земля - основне джерело наповнення бюджету територіальної громади. Окрім того, на території нашої громади вже 29 воїнів АТО отримали землі. Тому для нас передані гектари - не лише важливий фінансовий ресурс, а й можливість допомоги захисникам, - запевняє пані Ніна.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram