Безконтрольність породжує великий апетит, – Карась про відміну допорогових закупівель

21 листопада 2016, 15:48
Фото: Про все

Фото: Про все

Депутат Черкаської міської ради Павло Карась вважає рішення Черкаської міської ради від 17 листопада про відміну допорогових закупівель у системі "Прозорро" блюзнірським. Про це він заявив під час сьогоднішньої прес-конференції.

- Це рішення прийняте у специфічний спосіб. Фактично, територіальна громада Черкас позбавлена можливості контролювати витрачання бюджетних коштів. Це не просто відміна допорогових закупівель - ми маємо реальну ситуацію, коли абсолютна більшість закупівель буде відбуватись взагалі безконтрольно. Безконтрольність породжує великий апетит. А у представників міської влади апетити непомірні. Мені прикро, що секретар Черкаської міської ради при прийнятті цього рішення вдався до маніпулювання. Це питання взагалі не повинне було розглядатися на цьому пленарному засіданні, - розповів депутат міськради. - Місто не повинно залишити це так, а повинно повернути публічний контроль на допорогових сумах. Блюзнірством є той факт, що це рішення діятиме до квітня наступного року. В квітні "Прозорро" вже буде нікому не потрібне. Всі кошти міського бюджету на 2017 рік вже будуть розподілені і укладені відповідні договори без застосування допорогових сум.

Також, Павло Карась зазначив, що напередодні, коли була нарада представників системи "Прозорро" з міським головою Черкас, секретарем Черкаської міської ради та головними розпорядниками бюджетних коштів, всі присутні зазначали, що готові підтримати запровадження системи з допороговими сумами від однієї гривні.

Крім цього, депутат озвучив свою оцінку реакції міської влади на звернення громадських активістів.

- Ось я прочитав реакцію міського голови на звернення громадськості. Нібито громадськості ніколи немає, коли треба щось поприбирати, але вона з'являється коли треба контролювати владу. Шановний Анатолію Васильовичу! Скажіть, чому хтось повинен приходити зі сміттєвими пакетами, прибирати якісь території в місті, коли на прибирання ви запланували 300 млн. грн., - звернувся Павло Карась до мера Черкас Анатолія Бондаренка. - У нас в країні склалась така ситуація, що, якщо когось скликають на суботник, це значить, що гроші на прибирання хтось вкрав, а треба зробити видимість зробленої роботи. Не треба перекладати проблеми з хворої голови на здорову. Ви робіть роботу міського голови, а громадськість здійснюватиме контроль. А місто нехай прибирають ті, кому платять бюджетні кошти в розмірі десятків і сотень мільйонів гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору