Через холод в оселях містян у Смілі можуть провести позачергові вибори мера

21 листопада 2016, 16:11
img_2461

Фото: Про все

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко вважає, що в Смілі необхідно провести позачергові вибори міського голови. Причиною такої заяви стали проблеми у місті із відключенням газу.

Про це очільник області сказав під час наради у Черкаській ОДА, на якій розглядали ситуацію по опаленню в Смілі. Нарада проходила за участю представників прокуратури та Нацполіції.

Юрій Ткаченко зазначив, що міська влада Сміли не здатна самостійно вирішити ситуацію із відключенням міста від газу і досі проявила себе бездіяльною в цьому питанні.

- Така нездатність приймати рішення спонукає мене звернутися до Верховної Ради із ініціативою провести позачергові вибори міського голови, - зазначив Юрій Ткчаченко і додав, що в той час, коли в оселях смілян немає тепла, в о. міського голови перебуває у відпустці. – Це небезпечна і надзвичайна ситуація. Вдарять морози і тоді котельні взагалі не вдасться запустити.

Тому голова Черкаської ОДА  звернувся до поліції та прокуратури, аби вже правоохоронні органи дали свою оцінку ситуації у Смілі.  Наразі в місті, за даними ОДА, від газу відключено 17 котелень, хоча заступник міського голови Сміли Олексій Гончаренко попередньо звітував про шість.

img_2459

Фото: Про все

Заручником холоду Сміла стала через місцеве приватне підприємство «СмілаЕнергоінвест», яке постачає тепло до осель смілян. Між цим підприємством та «Смілакомунтеплоенерго» укладено договір про спільну діяльність. Договір між ними укладено до 2030 року. Утім попри те, що містяни справно сплачують за газ, у місті вже 4 рази фіксували відключення котелень. Причина - у заборгованості приватного підприємства перед НАК «Нафтогаз». Загальний борг, який назбирався за останні роки, понад 90 мільйонів гривень, цьогорічний борг – 3,6 мільйона. Без погашення цих трьох із гаком мільйонів НАК «Нафтогаз» не надавав «СмілаЕнергоінвест» ліміти на газ.

Розірвати угоду із приватним підприємством, яке морозить смілян, говорить заступник міського голови Сміли Олексій Гончаренко, міській владі не вдалося.

Уже на нараді в ОДА представник приватного підприємства повідомив, що на обідню пору сьогоднішнього дня вони проплатили кошти.

Голова ОДА Юрій Ткаченко зауважує, що зробили вони це лише тоді, коли до справи обласна влада залучила прокуратуру.

- Ми перевіримо інформацію, чи справді вони проплатили. І будемо виходити на НАК «Нафтогаз» й проситимемо надати ліміти. Сьогодні тепло в Смілі буде, - наголосив Юрій Ткаченко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору