Без смартфонів та наодинці з дикою природою: на Корсунщині проходить збір скаутських організацій

12 травня 2019, 12:23

Тисяча дітей-скаутів зібралися у табір біля села Виграєва на Черкащині. Тут вони живуть без гаджетів, вчаться рубати дрова, палити багаття та готувати їжу, інформує 5 канал.

Від місця розташування табору до найближчого села – кілька кілометрів, навколо – ліс, поле та річка. Скаути розгортають табір у цій місцевості майже 30 років поспіль. Поміж дерев встановлені намети на тисячу дітей шкільного віку з усієї України.

Самостійно братися за будь-яку роботу та не чекати допомоги дорослих – скаутський обов'язок. 16-ти річний Артем Мирошник розпалює вогнище, щоб приготувати обід.

- Це як відчути себе вільним. Ми знаходимось на природі, всьому вчимося. Зараз ми на початковому етапі приготування солянки, а саме робимо нарізку овочів, – розповідає скаут Артем Мирошник.

У кожного в таборі свої посади: кухарі, комірники, коменданти, чергові та нічні вартові.

- Мені здається, сучасна молодь дуже прив’язана до батьків, а тут ти все робиш сам. Наше покоління особливо прив’язане до гаджетів, а тут у тебе такої можливості немає, – зауважує Анастасія Кислиця.

Жити без телефонів звикають швидко, адже організатори підготували півсотні локацій із тренінгами та майстер-класами. Один із улюблених – самооборона, ази якої викладають поліцейські. Хто не вміє веслувати – вчать, а досвідченим дозволяють перепливати річку.

- Для настрою – це вода, природа. З води видно все набагато краще. Для здоров’я – це фізкультура, це фізичні вправи, які можна виконувати із приємністю, швидкість, вода, все як має бути в найкращих будинках Парижа, – запевняє інструктор Роман Громінський.

Крім активного відпочинку – чимало пізнавальних вправ. Молодь отримує знання з домедичної допомоги, картографії, географії, історії, вчаться утилізувати пластик і танцювати. На одній із галявин працює психолог.

- Діти вивчають п'ять основних правил безпечної поведінки, вони вчаться встановлювати свої кордони, розуміти особисті межі, розуміти ціну свого тіла, – каже психолог Тетяна Устінова.

Відвідувати всі локації не обов’язково, діти обирають улюблені заняття. 8-ми річна Рада Вишневська підкорює скеледром.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору