«Без пана та холопа»: в Умані відбувся восьмий марш Коліївщини

16 квітня 2018, 07:28

14 квітня 2018 року в Умані вже увосьме відбувся Марш Коліївщини. За словами організаторів, метою заходу було нагадати українцям про зв’язок минулої й сучасної історії українського народу та надихнути прикладом Коліївщини на рішучу боротьбу за соціальну та національну справедливість. А також очистити імена українських героїв, зокрема Івана Гонти й Максима Залізняка, яких за різної влади намагалися представити як бандитів та негідників.

Послідовники гайдамаків з усієї Черкащини під барабанний бій пронесли вогонь смолоскипів уманськими вулицями від монумента Тараса Шевченка до місця сили місцевих націоналістів – монумента Гонти й Залізняка. Гасла маршу відображали його спрямованість на боротьбу проти новітніх панів – олігархів, та тієї соціальної несправделивості, яку вони завдають простому народові: «Україна без холопів! Україна без панів!», «Геть олігархів – свободу народу!», «Коліївщина!», «Гонта прийде – порядок наведе!», «Залізняк і Гонта – герої України!», «Пам’ятай чужинець – тут господар українець!» та інші.

Завершився марш біля монумента, спорудженого на честь ватажків Коліївщини. На цьому місці відбулося традиційне віче, де кожен учасник міг звернутися до побратимів та висловити думки щодо подальшої боротьби. Зокрема керівник делегації зі Сміли, голова Смілянської міської організації ВО «Свобода» Володимир Салов закликав бути послідовними нащадками гайдамаків та впроваджувати їхні ідеї в життя.

Також виступив лідер ВО «Свобода» на Черкащині, депутат Черкаської обласної ради Юрій Ботнар, який сім років тому разом з побратимами з Уманської «Свободи» започаткував цей марш. Націоналіст наголосив на тому, що Україна часів Коліївщини 1768 року та Україна 2018 року мають спільних зовнішніх і внутрішніх ворогів, і закликав до національно-визвольної боротьби, спрямованої проти обох, ким би вони не прикидалися, у який прапор не загорталися, яку маску б не вдягали.

 

Мешканці Умані позитивно зустрічали колону націоналістів, деякі навіть приєднувалися до маршу та слідували аж до завершального віча. Вкінці заходу голоси учасників поєдналися у виконанні Державного Славню.

За повідомленням прес-служби Черкаської обласної організації  ВО «Свобода».

 

Вгору