Без ліфтів та в темних під’їздах: що чекає на черкасців, якщо СУБи не сплатять борги за електроенергію

18 квітня 2019, 11:05

Без ліфтів та в темних під’їздах: що чекає на черкасців, якщо СУБи не сплатять борги за електроенергію

Придніпровський та Соснівський СУБ заборгували ТОВ «Черкасиенергозбут» понад три мільйони гривень. Борги виникли через різницю в тарифах, проте постачальник електроенергії заявляє, що за несплати заборгованості вони будуть змушені відключити електропостачання з місць загального користування будинків.

Чому виникла заборгованість і які незручності можуть спіткати містян розповіла начальниця департаменту ЖКГ Людмила Бордунос та начальник відділу по роботі із юридичними споживачами ТОВ «Черкасиенергозбут» Юрій Олійник.

За словами Людмили Бордунос, заборгованість виникла саме через різницю в тарифах. Зокрема, у Соснівському СУБі  за послуги електропостачання населення сплачує понад 280 тисяч гривень, водночас за договором «Черкасиенергозбут» виставляє суму плати за електрику у межах 800 тисяч гривень. Тобто півмільйона - лише різниці, СУБи мають десь знайти ці гроші і перекрити витрати.

- Тариф не корегували з 2011 року, коли ж підняли це питання, то вже існувала заборона відносно корегування тарифів. За законом на ринку вже мають працювати управляючі компанії, а не СУБи. Тому відразу організовано конкурс на управління будинками. Тобто виходить сама заборгованість, на яку ми не можемо вплинути. Єдиний вихід із ситуації – коли проведемо конкурс, то оберемо управителя. Він вирахує суму, яку потрібно сплачувати мешканцям, зокрема, за електрику, тоді ситуація почне вирівнюватися, - додала Бордунос.

У Придніпровському СУБі - аналогічна ситуація. Громадяни сплачують суму, яка не перекриває затрати за електроенергію. До того ж, у СУБу арештовані рахунки і почати погашати борги вони зможуть лише тоді, коли підрядник їх розблокує.

За словами Юрія Олійника, між СУБами та "Черкасиенергозбутом" укладені договори про постачання електроенергії універсальної послуги. Станом на 16 квітня загальна заборгованість обох СУБів становить понад три мільйони, з них майже півтора мільйони – Соснівська СУБ, і мільйон 579 тисяч – Придніпровська СУБ.

- Для уникнення переходу заборгованості у розряд неліквідної ми вжили заходів, спрямованих на відшкодування коштів. Зокрема, попередили керівників підприємств щодо припинення електропостачання у Соснівському СУБі з 15 квітня і з 16 квітня - у Придніпровському. Під час нарад у мерії нас попросили поки не вживати заходів по обмеженню постачання, адже це питання намагатимуться вирішити. Від СУБів прийшли гарантійні листи про те, що вони зобов’язуються сплатити борги. Соснівський СУБ щодня перераховує якусь суму, будемо дивитися, як все відбуватиметься далі. Придніпровська СУБ обіцяє почати сплачувати борги після 22 квітня, тому дали відтермінування до цієї дати, - зазначив начальник відділу по роботі із юридичними споживачами ТОВ «Черкасиенергозбут».

Також Юрій Олійник зауважив, якщо СУБи не почнуть сплачувати заборговані кошти у визначені терміни, то «Черкасиенергозбут» відключатиме від електропостачання місця загального користування (сходові клітини, ліфти, можливо, відключатимуть деякі насоси, через це знизиться напір води тощо).

Щодо відключення від електропостачання квартир поки мова не йде.

 

 

Поділитись

Коментарі

Вгору