Бажання Одарича позичати гроші – злочин проти черкащан, – Радуцький

27 червня 2014, 12:58

Свою думку щодо позиції нового міського голови Черкас Сергія Одарича та його перших кроків на посаді Олександр Радуцький оприлюднива у Facebook.

«Сьогодні попри намагання Сергія Одарича на сесії не надавати мені слова та якнайшвидше ухвалити новий регламент роботи, все ж за підтримки колег розповів присутнім про ситуацію, в якій опинилося місто. В умовах потужного кредитного навантаження на місто бажання Сергія Одарича далі позичати кошти можна вважати злочином проти жителів Черкас. Такий менеджмент накладає боргові зобов’язання на наступні покоління черкасців.

Варто нагадати, що на сьогодні обласний центр має борги, які віддаватиме до 2025 року. Випуск облігацій та кредити двох комунальних підприємств – «Черкасиводоканалу» та «Теплокомуненерго» в гривні (за нинішнім курсом) сягають близько 447 млн грн.

Ці кредити будуть повертатися з бюджету розвитку та загального фонду. Останній – це захищені статті, в яких і зарплати бюджетникам.

Якщо порахувати, то на момент взяття цих кредитів (2009 Водоканал, 2011 рік облігації та ЧТКЕ) на кожного жителя міста «повісили» борг у близько півтори тисячі грн. На кожну велику родину – це близько 10-ти тисяч.

Якщо говорити про черкасців, народжених у період віддавання боргів, а за рік у місті на світ з’являються 3-3,5 тис. малюків, то боргове навантаження на них, приміром, у 2013 році склало в середньому 8, 5 тис грн. (розрахунок: боргів усього 27 млн, дітей у середньому 3200)

Зауважу, що торік за позичками було сплачено більше 27-ми млн. грн (8, 4 млн грн. – відсотки за облігації, 11, 6 млн грн. – відсотки й тіло ЧТКЕ, 7, 2 млн грн. – відсотки й тіло Водоканал).

За рахунок випущених облігацій внутрішньої місцевої позики до бюджету розвитку додатково залучили 60 млн грн. За період їх обігу місто має спалити 41,9 млн грн відсоткового доходу та в 2016-му році повернути майже 102 млн грн.

Враховуючи вищевикладене, вважаю неприпустимим подальше втягування міста в боргову кабалу. Та наголошую на потребі запровадження відповідальності за ухваленні рішення, які стосуються кредитування. Бо у нас виходить так: люди при владі отримують бонуси за проведені фінансові оборудки, а за проколи і нефаховість у цих питаннях платить громада.

Переконаний, що треба ефективно використовувати наявні кошти міського бюджету. Адже на сьогоднішній день залишки коштів на рахунках спеціального фонду бюджету складають 150,5 млн грн.

Тож на наступну сесію підготую антикризову пропозицію щодо виходу з боргового колапсу, аби Черкаси не повторили долю сумнозвісного міста-банкрота Детройту».

Поділитись

Коментарі

Вгору