“Батьки не зобов’язані оплачувати групи подовженого дня”, – МОН

11 вересня 2018, 16:28

 

Новий порядок створення груп подовженого дня в школах не змінює механізм їх фінансування: як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу. Відповідне роз’яснення надало МОН через численні звернення про те, що начебто "МОН змінило порядок фінансування груп подовженого дня і тепер за них мають платити батьки".

Це твердження не відповідає дійсності. Справді, МОН розробило та затвердило новий порядок створення груп подовженого дня, який передбачає комфортніші умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи. Проте, порядок фінансування груп не зазнав змін.

- У групі подовженого дня з учнями працює вихователь відповідно до щоденного плану його роботи. Посада вихователя належить до Переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, у тому числі і вихователів груп подовженого дня, здійснюється за рахунок освітньої субвенції, – пояснюється у листі МОН.

Тобто, як і для вчителів шкіл, праця вихователя групи оплачується з освітньої субвенції, яку надає держава на зарплати педпрацівників.

Водночас за законом забезпечення умов для навчання є компетенцією місцевої влади, це характерно для всієї системи середньої освіти. Тож відповідно й фінансове забезпечення роботи груп подовженого дня здійснюється за кошт засновника школи.

- Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку (сну) учнів; організації дозвілля учнів тощо, – йдеться у роз’ясненні.

Порядком створення груп також передбачено, що робота групи може фінансуватися за інші кошти, не заборонені законом. Тобто, батьки можуть сплачувати певну суму за перебування дитини в групі подовженого дня, однак школи не мають права від них цього вимагати.

- Батьки можуть, але не зобов’язані це робити. І їх ніхто не має права до того силувати. Натомість, у держави і засновника зобов’язання є, – наголосив генеральний директор директорату дошкільної та шкільної освіти Андрій Осмоловський.

У той же самий час в Черкасах це питання повністю не врегульовано через те, що відповідне рішення про створення таких груп подовженого дня має ухвалити сесія Черкаської міської ради.

- Ми чекали цього роз'яснення, адже не було зрозуміло, з якого бюджету мають фінансуватися групи подовженого дня. Але в нас є одна проблема - групи подовженого дня завтерджуються засновником. А в Черкасах таким засновником є Черкаська міська рада, тому має бути ухвалено відповідні рішення сесії. Після затвердження сесією таких груп, ми зможемо запровадити такі безкоштовні групи в освітніх закладах, - зазначив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Анна Вих :

В г. Хмельницком родители першачков платят за продлёнку

Харьков :

В принципе, занятия закончились – бегом домой. Учитель находится в классе, занимается с детьми, следит за ними, наверное, должна быть оплата какая-то.

Вгору