Бачу, що багато хто сприйняв це серйозно, – Шевченко про римські цифри

07 листопада 2017, 23:27

На ранковій нараді в міського голови з його заступником Геннадієм Шевченком стався курйоз, пов’язаний із знанням римських цифр. Під час звіту директора департаменту фінансової політики Наталії Джуган він поцікавився, що це за «Х» місце, на якому перебувають Черкаси. Чиновниця пояснила, що це римська цифра десять. Ранковий казус швидко розійшовся по всім засобам масової інформації, навіть центрального рівня. "Вичерпно" поцікавилося у заступника міського голови, чи дійсно він не знає римських цифр.

- По-перше, це було вирвано з контексту, — у коментарі журналісту «Вичерпно» відповів Геннадій Юрійович. — Якщо іде український текст, то бажано писати арабськими цифрами, ми до цього звикли, тому я намагався натякнути ось в такий жартівливий спосіб. От якби було: «Черкаси зайняли 10 місце». Всім зрозуміло. А коли йде пропис, а потім ось незрозуміло чи це літера «Х» чи це римська «Х». І виникають тоді ось такі колізії. І взагалі, є певні вимоги по документації і звітності.

Насправді ж, зауважує Геннадій Шевченко, він знає римські цифри.

- Навряд чи в Україні є людина, яка не знає, що є арабські цифри і римські. Але спекулювати на цьому, ще й бачу, що багато хто сприйняв це серйозно, — додав Геннадій Юрійович.

Загалом, зауважує він, реакцію ЗМІ він сприйняв із гумором. Не ображається він і на свою колегу — Наталію Джуган, яка  досить іронічно пояснила йому, який вигляд мають римські цифри — 9, 10 і 11 (ІХ, Х, ХІ).

- Наталія Володимирівна як завжди перед прийняттям бюджету на емоціях. Завжди так жартує, але вона жінка, я не ображаюся, — відзначив Геннадій Шевченко. — Якщо чесно, я навіть не думав, що це хвилює суспільство. Як на мене, взагалі було б правильно писати спочатку цифру, а в дужках ще й прописом. Це звіт про фінансовий стан міста, тому потрібно було б більш коректно написати.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору