Арешт Фірташа не позначиться на роботі черкаського “Азоту”, – експерти

14 березня 2014, 11:40

Арешт в Австрії олігарха Дмитра Фірташа не позначиться на його бізнесі в Україні, зокрема, хімічному, — підприємства компанії OSTCHEM, що входить в GroupDF, продовжують працювати. Наслідків можна чекати лише у випадку, коли проти олігарха будуть задіяні економічні санкції — розпочнеться арешт активів, пише Аграрне ІА "Агравері".

Як передає видання Deutsche Welle з посиланням на джерела в Федеральному управлінні кримінальної поліції Австрії, Дмитра Фірташа заарештували вчора, 12 березня на підставі ордера, виданого американським судом на запит ФБР.

«Ввечері 12 березня, близько 20-ї години, у Відні співробітниками відділу по боротьбі з організованою злочинністю заарештовано українського громадянина Дмитра Ф., 48 років», — йдеться у заяві австрійської поліції. Власника GroupDF підозрюють, зокрема, у хабарництві і створенні кримінального угруповання.

Як повідомили DW у поліції, найближчим часом вирішиться питання перевезення Фірташа до США. В Австрії кримінальних справ проти бізнесмена немає.

Олігарх був одним із найближчих до Віктора Януковича. Зокрема, він був включений у газові схеми між Україною та Росією, отримавши «знижки» для хімічних підприємств очолюваної групи. Дмитро Фірташ як співвласник посередницької компанії «РосУкрЕнерго» був задіяний до газових постачань і за часів президента Віктора Ющенка та прем’єрства Юлії Тимошенко.

Крім газового, одним з ключових напрямів бізнесу Group DF є азотний. Цей напрям включає виробництво мінеральних добрив, їх дистрибуцію і транспортування і представлений холдинговою компанією OSTCHEM. До її складу входять заводи-виробники мінеральних добрив «Азот» (Черкаси), «Стирол» (Горлівка), «Сєверодонецьке об’єднання «Азот» та «Рівнеазот». Дистрибуцією продукції займається компанія «УкрАгро НПК», що володіє найбільшою всеукраїнською мережею складів з реалізації мінеральних добрив. Напрям транспортування представлено морським спеціалізованим портом «Ніка-Тера» (Миколаїв), інфраструктура якого включає потужності з перевалки мінеральних добрив.

На думку опитаних експертів, останні події навколо Дмитра Фірташа не матимуть значного впливу на бізнес, зокрема, хімічний.

Як наголосив експерт ринку добрив, керівник проекту «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук, ринок відреагує тверезо: «Бізнесу Фірташа його політичні негаразди нічого негативного не принесуть. Фірташ не робив свій бізнес публічним, його справи мало впливають на сам бізнес. До того ж у нас ринок хімії не є відкритим, тому інвестиційні, позикові та інші гроші не змінять своєї вартості».

Мала ймовірність того, що зупиняться заводи, які мають замовлення на добрива. Єдине, якщо припиниться постачання «дешевшого» газу. Однак чи станеться це і коли, спрогнозувати сьогодні важко.

Відтак аграріям хвилюватися не варто. «Ціна добрив не залежить навіть від Фірташа. На ринок впливають інші фактори», — наголосив експерт.

Вгору