Апеляційний суд Черкаської області залишив власнику магазин, придбаний через електронні торги

25 січня 2018, 22:11

До Апеляційного суду Черкаської області надійшла апеляційна скарга ТОВ «МЕТРО-Інформ», у якій позивач просив скасувати рішення Соснівського районного суду м. Черкаси про визнання електронних торгів недійсними, визнання недійсним та скасування протоколу проведення електронних торгів, акта про реалізацію предмета іпотеки, свідоцтва про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів та скасування запису про реєстрацію права власності на майно. На думку позивача, воно постановлене із неповним з’ясуванням обставин, що мають значення для справи, невідповідністю висновків суду обставинам справи, порушенням норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до матеріалів справи, у листопаді 2013 року рішенням Господарського суду Черкаської області було задоволено позовні вимоги ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» до ТОВ «Метро-Інформ» про стягнення більше 5,5  млн. грн. через заборгованість по кредитному договору. В рахунок погашення заборгованості звернуто стягнення на предмет іпотеки, а саме нерухоме майно, що складається з нежитлової будівлі-магазину із підвалом. Було встановлено його початкову ціну для подальшої реалізації та у 2015 році проведено електронні торги, які, проте, не відбулися у зв’язку з відсутністю допущених учасників торгів. Майно було реалізовано лише на повторних торгах у 2016 році.

Утім, позивач ТОВ «Метро-Інформ» вважав, що підготовка до електронних торгів та їх проведення здійснено з порушенням чинного законодавства, а тому вони мають бути визнані недійсними, а результати цих торгів скасовані. Про що звернувся з відповідною позовною заявою до суду. Рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 24 листопада 2017 року ухваленого під головуванням судді В.Романенко про визнання електронних торгів недійсними, визнання недійсним та скасування протоколу проведення електронних торгів, акта про реалізацію предмета іпотеки, свідоцтва про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів та скасування запису про реєстрацію права власності на майно – відмовлено.

Таким чином, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ТОВ «МЕТРО-Інформ» на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 24 листопада 2017 року ухваленого під головуванням судді В.Романенко, колегія суддів постановила апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення Соснівського районного суду м.Черкаси – без змін. Постанова апеляційного суду вступає в законну силу з часу прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 30 днів.

За повідомленням прес-служби Апеляційного суду Черкаської області.

Черкащанка сказав:

Це мова йдеться про магазин “Аист”? Дуже любила цей магазин. Тепер, коли його віджали – проігнорую.

Вгору