Антимонопольний комітет назвав справедливу ціну на бензин

22 жовтня 2014, 23:09

бензАнтимонопольний комітет України (АМКУ) вважає, що на сьогодні справедлива ціна на бензин А-95 європейської якості – 14,1–15,13 грн/літр, сказав в. о. голови відомства Микола Бараш на тематичному круглому столі в Києві в середу, інформує Форбс.

«14,1 грн/літр – це ціна бензину А-95 європейської якості, яка мала бути за наявності значної конкуренції на ринку», – сказав він.

Бараш додав, що ціна 14,1 грн/літр передбачає «компенсацію нафтотрейдерів за попередні порушення, вона також враховує спадаючий тренд нафтових котирувань на світовому ринку».

За його словами, якщо розраховувати ціну без урахування різкої зміни загальної ситуації з нафтою на світовому ринку, то ціна бензину А-95 має становити 15,13 грн/літр, бензину А-92 – 14,52 грн/літр, бензину А-80 – 13,91 грн/літр, дизпалива якості Євро-5 – 14,46 грн/літр.

При цьому в.о. голови АМКУ підкреслив, що наразі фактичні ціни на українському ринку значно вищі.

«Є два варіанти: виходити на серйозні штрафні санкції і все ж сподіватися на пошук взаєморозуміння з учасниками ринку... Ми повинні розв’язати це питання в листопаді», – вважає він.

Крім того, М.Бараш зазначив: у рамках проведеного розслідування на ринку нафтопродуктів АМКУ встановив, що найбільші мережі нафтотрейдерів декларують маржу 500 грн на тонні палива, натомість фактично отримують (з урахуванням вертикальної інтеграції) маржу 3–4 тис. грн на тонні. До того ж комітет встановив наявність значної різниці між тими обсягами нафтопродуктів підвищеної якості, який закуповують нафтотрейдери і продають кінцевим споживачам.

«Різниця між закупівлями і продажами в цьому сегменті – майже удвічі. Тобто беруть дешевший ресурс і додають різні присадки», – сказав він.

При цьому керівник АМКУ додав, що при розрахунку прибутковості нафтотрейдерів необхідно враховувати магазини і кафе, які працюють на території АЗС.

«Торговельна надбавка в магазинах при АЗС – як мінімум 50%. Це навіть більше, ніж у сегменті ритейлу, який ми також досліджуємо. При цьому основні витрати – на електроенергію, опалення, зарплату працівникам – уже покрито за рахунок звичайної діяльності АЗС», – резюмував він.

Як повідомив М.Бараш, дотепер АМКУ відкрив 77 справ щодо мережі нафтотрейдерів про зловживання панівним становищем. Зокрема, йдеться про компанії «Лукойл-Україна», «ОККО-Нафтопродукти», «WOG-Ритейл», «Золотий екватор», «Альянс Холдинг». Крім того, триває розслідування щодо мереж, пов'язаних із групою «Приват».

«Там складніше, оскільки є власна нафтопереробка... Але я вас запевняю: якщо не 77, то 76 справ там також буде», – сказав він.

За словами М.Бараша, всі справи щодо нафтотрейдерів буде об'єднано й передано від територіальних у центральний апарат АМКУ.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору