Андрій Стріхарський закликав з трибуни Верховної Ради ухвалити закон про спрощення управління ОСББ

15 липня 2023, 11:58

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №7029 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”. До змін в цій сфері закликав народний депутат Андрій Стріхарський з трибуни Верховної Ради.

Нардеп розповів, що ухвалений документ передбачає ряд реформ, які відкриють додаткові можливості мешканцям багатоквартирних будинків:

• зниження  кворуму з 75% до 50% + голосів, за рішенням ОСББ;
 • можливість мешканцям дистанційно брати участь у зборах;
• можливість повідомляти співвласників про збори за допомогою сучасних каналів звʼязку;
• врегульовані  повноваження правління на період воєнного стану та післявоєнного періоду;
• врегульоване питання щодо забезпечення ОСББ проектною документацією та виконання  гарантійних зобов'язань щодо будівельних робіт;
• врегульовано питання  самостійного управління мешканцями спільним майном за  власний кошт;
• ОСББ надано більше ніж 3 роки для приведення установчих документів до вимог цього закону.

Ці зміни зроблять управління багатоквартирними будинками більш ефективним і прозорим. До того ж нормами законопроєкту врегульовано складні ситуації, викликані війною, коли люди були вимушені залишити свої домівки і не можуть брати участь у погодженні важливих для будинку та його мешканців рішень.

“Сьогодні велика частина співвласників будинків роз’їхались і мешкають в інших областях або, навіть, країнах. Нагадаю, що кількість внутрішніх переселенців перевищує 7 млн. громадян і ще понад 4 млн. осіб зареєструвалися для отримання тимчасового захисту у Європі. В цих умовах у нас є всі можливості застосовувати сучасні технології для погодження важливих рішень — збори по відеозв’язку, інформування про них електронною поштою, підпис за допомогою ЕЦП тощо”, — вважає Андрій Стріхарський.

Крім того, знижено поріг для прийняття рішень з ряду питань з 2/3 до 1/2 + голосів. При цьому дане питання може регулюватися статутом ОСББ. Раніше прийняття рішень співвласників багатоквартирного будинку на зборах викликало багато складнощів через таку завищену кількість необхідних голосів. Однак законопроект №7029 врегульовує це питання. 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вклав значні зусилля в створення та доопрацювання  законопроєкту №7029. На думку Андрія Стріхарського, цифровізація в цій сфері давно назріла, а в теперішніх умовах — є нагальною потребою.

"У нас є сучасні інструменти та технології, які здатні покращити багато процесів в розбудові країни. Ми будемо й надалі використовувати їх, для наших громадян", - пояснює народний депутат.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору