Андрій Стріхарський взяв участь у заході з експертного обговорення реформи житлової політики

10 квітня 2024, 09:44

3 квітня у Києві відбувся захід з експертного обговоренню реформи житлової політики в Україні, в якому взяв участь народний депутат, голова підкомітету з питань житлової політики та захисту інвестицій в обʼєкти будівництва, комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Стріхарський.

Подію організовано Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно зі Світовим банком, Європейським інвестиційним банком та Європейською Комісією.

Окреслена мета зустрічі експертів - сприяння реформуванню житлової політики та створення національної житлової стратегії, забезпечення координації між партнерами з розвитку щодо підтримки житлової реформи, поширення передового досвіду різних країн щодо державних інвестицій у приватний сектор, посилення євроінтеграційного курсу України та вирішення складної ситуації щодо великої кількості ВПО.

"Через війну сотні тисяч наших співгромадян залишились без житла, влада оперативно почала впроваджувати механізми допомоги людям, зокрема через програми компенсацій "єВідновлення", будівництво тимчасового житла тощо. Але потрібні дієві кроки у бік реформування застарілих норм житлової політики, створення відповідної нормативної бази, великої законодавчої роботи, яку ми зараз проводимо", - зазначив Андрій Стріхарський.

На заході були присутні Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська, Посол США в Україні Бріджит Брінк, Тимчасовий повірений у справах Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, представники чисельних іноземних інституцій, які опікуються житловою політикою.

Андрій Стріхарський провів плідну розмову з Еллен Гамільтон, яка є провідним фахівцем з міських питань глобальної практики розвитку міст Світового Банку. Обговорили можливі подальші напрями розвитку житлової політики в Україні в цілому та можливості залучення інвестицій європейських країн для створення сприятливих умов для приватного сектору.

З Наталією Козловською, заступницею міністра розвитку громад, територій та інфраструктури,
Андрій Стріхарський проговорив зміни та напрацювання в новому законі, продовження плідної роботи над ефективним механізмом його імплементації та роботи.

Наразі напрацювання законопроєкту вже опубліковані на сайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Наступний етап - це публічні консультації та обговорення з представниками громад.

"Подібні заходи формують потужне експертне коло навколо розробки та імплементації важливих для країни законопроєктів, тому ми підтримуємо та сприяємо їх проведення" зазначив Андрій Стріхарський.

Реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору