Американські волонтери познайомили школярів із кухнею журналістики (відео)

05 квітня 2017, 10:08

Чимало американців приїздить до України задля безкоштовного викладання у школах англійську мову? Це волонтери Корпусу миру США, і зараз в Україні більше двохсот. Окрім навчання мові, волонтери здійснюють різні корисні проекти з розвитку молоді та місцевих громаді. Своїх вихованців волонтери зацікавили журналістикою та організували для них екскурсії в Американський дім і школу журналістики Києво-Могилянської академії, пише "Золотоноша" із посиланням на "Голос Америки".

Школярі із Золотоноші випробовують себе у ролі телеведучих. Телестудія знаходиться в Інституті журналістики Києво-Могилянської академії. До Києва золотоніських школярів привів інтерес до журналістської професії. Цей інтерес пробудили в них волонтери Корпусу миру, які працюють у Золотоноші.

Подружжя американців із Сан-Франциско організовує для молоді усілякі захопливі проекти. Звозити учасників журналістського гуртка на профорієнтаційну екскурсію до Києва була їхня ідея. В Американському домі діти спілкувалися по Скайпу з журналістами зі Сполучених Штатів. Розпитували про небезпеки професії, наскільки ризиковано в Америці вести журналістські розслідування, яка там роль соціальних медіа. А в Могилянці дізналися про проект Стоп-Фейк, що викриває брехні російської пропаганди. Варто лише не повірити, а перевірити – і побрехеньки розвіюються, мов дим.

- Мій чоловік і я, ми вибрали саме Україну. Після Майдану ми довідалися більше про Україну й зрозуміли, що хотіли б саме сюди приїхати і допомогти, чим можемо. А також вивчити українську мову, культуру, скуштувати українські страви, поїсти справжнього борщу, – коментує ідею приїзду до України волонтер Кера Пітерсон.

- Я викладаю англійську мову в школі №2 у Золотоноші. Але працюю також з Керою над усіма її проектами. І цей журналістський проект – це була можливість залучити моїх учнів, усіх учнів Золотоноші до вивчення американських цінностей. Адже одна з цілей Корпусу миру це поширювати наші американські цінності. І журналістика тут на початку списку. Перша коректива до Конституції – свобода слова, і ми вирішили, що це буде чудова ідея – нашими уявленнями про свободу слова поділитися, – додає її чоловік Кейсі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору