Аліменти на дітей можуть стягувати вже й із премій військових

14 лютого 2023, 10:05

Аліменти на утримання дітей віднедавна законотворці дозволили стягувати й із премій, які отримують військові. Раніше дозволялося знімати лише зі сталого заробітку.

На період дії воєнного стану  військовим, які несуть службу у Збройних Силах України, та працівникам деяких інших силових структур виплачується додаткова винагорода в сумі 30 тисяч гривень на місяць. Крім того, захисники, які беруть участь в активних бойових діях, отримують додаткову винагороду у розмірі 100 000 гривень. Донедавна вищезазначена доплата не враховувалась до переліку видів доходів, з яких стягувались аліменти. До цього переліку входили виплати, які мали постійний характер.

Постановою № 1263 від 11 листопада 2022 року Урядом були внесені зміни, відповідно до яких вищезазначені категорії осіб будуть відтепер сплачувати аліменти також з інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану.

Варто зазначити, що прийняття вказаної норми вплине на розмір аліментів, отримуваних лише в частці від доходу.

Також законодавством встановлений максимальний розмір аліментів, який не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів на одну дитину відповідного віку. З 1 грудня 2022 року максимальний розмір аліментів становить:

– для дітей віком до 6 років – 22 тис. 720 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 28 тис. 330 грн.

Проте, батьки за спільною згодою  мають право обумовити суму, яка буде перевищувати максимальний розмір.

За інформацією Придніпровського районного суду міста Черкаси

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору