Активіст заявляє, що чиновники без “ProZorro” розтринькують бюджетні гроші

02 грудня 2016, 07:35

prozoryj-ofis

Через скасування використання системи електронних закупівель “ProZorro” для допорогових сум під час виготовлення проектно-кошторисної документації для “Прозорого офісу” місто втратило 500 тисяч гривень.

Про це у “Фейсбуці” заявив черкаський активіст Артур Чемирис, пише Інфоміст.

Структура допоможе об’єднати в одному місці всі служби, які надають соціальні послуги. Створять “Прозорий офіс” за адресою вул. Благовісна, 170.

За словами Чемириса, під час конкурсних торгів орієнтовна вартість робіт становила 900 тис. грн. Тоді як переможець конкурсу ТОВ “Глобальні інжинірингові рішення” дав ціну 352,5 тис. грн, учасник ТОВ “Гарант” на цьому ж аукціоні дав ціну 699 тис. грн, стартуючи з 882 тис. грн. Однак зрештою торги скасували через “відсутність подальшої потреби”.

inzhyr1

Зрештою влада уклала прямий договір без конкурсу вартістю 848,7 тис. грн із ТОВ “Гарант”.

“Якби визнали результати аукціону, то “економія” становила б майже 500 тис. грн!!! Навіть якби за результатами цього ж аукціону було визначено переможцем ТОВ “Гарант”, то все одно зекономили б 150 тис. грн! Питання? Чи за тиждень принципово змінились вимоги до проекту?”, – обурюється у “Фейсбуці” Чемирис.

На критику активіста сьогодні відреагували в мерії. Так, під час засідання виконавчого комітету директор департаменту організаційного забезпечення Лілія Маліщук розповіла, що під час залучення фахівців ті запевняли, що ПКД для “Прозорого офісу” орієнтовно вартуватиме близько мільйона гривень. Мовляв, саме тому очікувана вартість, зазначена на сайті “ProZorro” – 848 тис. грн.

– Коли ми вийшли на майданчик “ProZorro”, одна з організацій дала низьку ціну. Ми почали вивчати її авторитет в інтернет-середовищі, вона – не черкаська. Є така громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів України. Більшість відгуків – негативні. Більше того, коли ми досліджували, які ж роботи ця організація проводила, ми дізнались, що це роботи від 3 до 12 тисяч гривень, і жодних серйозних будівельних робіт вона не проводила, – повідомила Маліщук.

Вона також зазначила, що вже після конкурсу департамент помітив, що не зарахував до робіт геодезичну експертизу, “заведення” інженерних мереж на третій поверх тощо.

– Тоді ми зрозуміли, що нам треба збільшити завдання, відкликали пропозицію на “ProZorro”, а через три днів відбулася сесія міської ради, скасували пониження порогу, і ми в законний спосіб уклали угоду з дуже авторитетною організацією, яка вже своєю роботою довела якість. У неї немає жодних негативних відгуків, – сказала Маліщук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору