Активіст викрив найдорожчу земельну аферу року в Черкасах?

03 грудня 2014, 09:48

1 (1)

Дві земельні ділянки на загальну суму понад 25 мільйонів гривень намагаються безкоштовно передати у приватні руки деякі черкаські можновладці. Об’єднує ці ділянки суміжне розташування та спільні адреси реєстрації потенційних забудовників. Також спільною рисою є невідповідність геплану. Зокрема на цій землі має бути школа, дитячий садок, дві багатоповерхівки та широка дорога, що сполучає два мікрорайони міста.

Про це повідомив черкаський активіст Сергій Слинько у своєму блозі.

П’ять днів тому я випадково побачив проекти відповідних рішень виконкому і першим оприлюднив їх зміст! На сьогодні питання набуло широкого розголосу. А причина цьому, переконаний, - ціна питання! Для прикладу, аналогічна ділянка по вул. Оборонній, 57 на 42 сотки продається неподалік за 1068 000 грн. Відповідно, якщо обрахувати вартість майже десяти гектарів землі, що просить забудовник безкоштовно, то її ринкова вартість сягає 25 мільйонів гривень!!! Чи доцільно в такому разі віддавати землю безкоштовно?

Особисто для мене важливо, щоб це було законно і вигідно громаді міста, а відтак – і мені, як її члену. По законності: землевідведення має відповідати геплану, а не протирічити йому, що спостерігається зараз. По вигідності громаді: земля під забудову має бути виставлена на аукціон і перемогти найбільш вигідна пропозиція. Якщо громада міста уже погодиться внести зміни до геплану і відмовитися від школи і дитсадка у тій частині міста, то за виручені 25 млн. грн. від її продажу можна замінити вікна і двері у 25 інших школах і дитсадках!

Однак вигідно забудовнику зараз проплачувати лобістів, щоб ці гроші максимально лишити собі! Тому і зручно зараз підкуповувати членів виконкому, щоб ті таки дали хід питанню. Вражають і чутки про пропоновані лобістами забудовника сумами від 8 до 20 тисяч доларів за голос!

Відтак, це рішення є лакмусом на порядність членів виконкому та після їх рішення – депутатів. Тому закликаю повернути аванси тих, хто вже взяв їх за просування цього марнотратного для бюджету міста рішення!!! Туди обирали і Вас, і депутатів для того, щоб ви робили наше місто кращим, комфортнішим!! А не обдирали і так земельно обдерті Черкаси! Руки геть з кишень кожного черкасця!"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору